loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Seminarium pracowników sektora produkcji czekolady i wyrobów cukierniczych
Opublikowano dnia 22.09.2017 13:31
W dniach 19 i 20 września w Warszawie odbyło się seminarium pracowników sektora produkcji czekolady i wyrobów cukierniczych.

Tygodnik Solidarność
EFFAT (Europejska Federacja Związków Zawodowych Żywności, Rolnictwa i Turystyki) poprzez komitet sterujący ds. kakao zorganizował sympozjum w którym udział wzięli przedstawiciele krajowej sekcji z sektora słodyczy, a także przedstawiciele z Francji, Belgii, Holandii, Austrii i Niemiec. Polbisco (stronę pracodawców) reprezentował Pan Marek Przeździak Prezes Stowarzyszenia Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych. Krajowy Sekretariat Przemysłu Spożywczego reprezentował Przewodniczący Mirosław Nowicki. Koordynatorem spotkania był Artur Krasiński członek komitetu sterującego ds. kakao. Patron medialny objął Tygodnik Solidarność.

Przez dwa dni ponad 50 delegatów z różnych firm i krajów Europy za pośrednictwem tłumaczenia symultanicznego zdobywali lepsze zrozumienie problemów zrównoważonej produkcji kakao. Zapoznali się ze specyfiką problemów jakie mają pracownicy poprzez wymianę wzajemnych doświadczeń w sektorze produkcji czekolady i wyrobów cukierniczych.

Delegaci przedstawiali propozycje które przyczynią się do wzmocnienia solidarności w Europie i w skali całego świata za pośrednictwem struktur związkowych EFFAT i IUF. Jednym z owoców tego spotkania było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy polskimi i francuskimi związkami z firmy Mondelez (światowego potentata w produkcji czekolady i wyrobów cukierniczych).





Artur Krasiński
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Chcemy pracowniczej konstytucji!
Na Zachodzie układy zbiorowe pracy to chleb powszedni. U nas wciąż uważane są za archaizm, rozwiązanie niepotrzebne i niepraktyczne. Niesłusznie – i dlatego Solidarność będzie o nie walczyć. O tym w Temacie Tygodnia 43. numeru „TS”, poświęconym właśnie układom zbiorowym.
Nauczyciele potrzebni od zaraz
Od początku wprowadzania zmian w oświacie straszono, że wielu nauczycieli
straci pracę. Tymczasem w niektórych szkołach nawet kilka tygodni
po rozpoczęciu roku szkolnego brakowało dydaktyków. Jak to w końcu jest ze zwolnieniami nauczycieli po reformie? Barbara Michałowska.
Grupa Wyszehradzka – więcej pragmatyzmu, mniej romantyzmu
Chociaż pozornie zgadzamy się we wszystkim, nie można zapominać, że w politycznych sojuszach każdy z partnerów ma swoje interesy. Nie inaczej jest w przypadku Grupy Wyszehradzkiej. O tym, czy rzeczywiście tak bardzo po drodze Węgrom i Polakom – dla „TS” pisze Dominik Héjj.
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 43/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wideoczat z por.Arturem Wosztylem
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wielkie inwestycje w Polsce ukazują prorosyjskość i proniemieckość partii opozycyjnych
Pod koniec poprzedniego tygodnia na sesji rady miejskiej w Elblągu, minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk przedstawił lokalizację kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, która znacząco skróci drogę morską do portu przeładunkowego zlokalizowanego w tym mieście.
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Grodzka, HGW i Kijowski
"Trzeba być sobą", plastelina, skala 1:10
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Oryginalna walka ze stresem
A może reakcja przełożonych była zbyt pochopna?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.