loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Grabiec: Niestety, zajęliśmy się reprywatyzacją za późno, ale najskuteczniej ze wszystkich rządów
Opublikowano dnia 12.10.2017 10:25
- Tego należy oczekiwać, by organy ścigania zajmowały się stawianiem zarzutów osobom, które rzeczywiście dopuściły się przestępstw. Wolałbym tego typu działania niż spektakle medialne. Niestety, zajęliśmy się reprywatyzacją za późno, ale najskuteczniej ze wszystkich rządów ostatnich lat – powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik PO Jan Grabiec.

zrzut ekranu - Youtube.com
Grabiec skrytykował "tragiczny" - jego zdaniem - standard pracy komisji weryfikacyjnej.

- Ustawa o komisji weryfikacyjnej to bubel prawny, a obrady komisji przypominają bardziej zarządzanie przez dyrektora kołchozu swoim gospodarstwem, niż organu rządowego. To co robi Patryk Jaki przypomina zachowanie kieszonkowców na bazarze Różyckiego, którzy po rabunku krzyczą „łapać złodzieja”. Przewodniczącego Jakiego interesuje „grillowanie” prezydent Warszawy, a nie pomoc mieszkańcom

– mówił poseł.


Prezydent Warszawy jest teraz pod nieuczciwym ostrzałem, będziemy stawać po jej stronie. PiS miał dwa lata na przyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej – takie sytuacje jak w Warszawie miały miejsce w innych miastach. Niestety nie widać woli ze strony obecnie rządzących, by zatrzymać tę patologię

– zapowiedział polityk PO.

/ Źródło: Polskie Radio 24

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z prof. Kamilem Zaradkiewiczem
Blogi
avatar
Andrzej
Fajda

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: "...każdy demonstrować może..."
...trochę lepiej lub trochę gorzej...
avatar
Przemysław
Jarasz

Jarasz: senator Misiołek opuścił PO, bo po skrytykowaniu Budki stracił na Śląsku partyjne wpływy?
Znacznie szerszy kontekst – niż mogłoby się to wydawać – ma wczorajsza decyzja śląskiego senatora Andrzeja Misiołka o wystąpieniu ze struktur Platformy Obywatelskiej. Mógł to być raczej ruch wyprzedzający ze strony parlamentarzysty po tym, jak zaczął być w ostatnich tygodniach marginalizowany w strukturach śląskiej PO. Jak ustaliliśmy, najpierw pod koniec listopada Misiołek pożegnał się z piastowanym przez lata fotelem szefa zabrzańskiego koła partii. Zaś w miniony poniedziałek nie tylko nie mógł ubiegać się o stanowisko szefa władz regionalnych PO, do którego aspirował, ale nawet nie wszedł do zarządu regionalnego, w którym dotąd zasiadał. Zresztą czując pismo nosem, w ogóle nie pojawił się w Katowicach na wyborach. Tajemnicą poliszynela jest, iż taka utrata wpływów to „zapłata” za publiczne i wręcz pisemne skrytykowanie pochodzącego z Zabrza wiceszeprzewodniczącego władz krajowych PO – Borysa Budki za jego nieszczęsny wywiad dla niemieckiej prasy.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Krakowski Europejczyk (pożegnanie dyrektora MCK)
To właśnie On wprowadzał podwawelski gród na europejskie salony.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.