loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Grabiec: Niestety, zajęliśmy się reprywatyzacją za późno, ale najskuteczniej ze wszystkich rządów
Opublikowano dnia 12.10.2017 10:25
- Tego należy oczekiwać, by organy ścigania zajmowały się stawianiem zarzutów osobom, które rzeczywiście dopuściły się przestępstw. Wolałbym tego typu działania niż spektakle medialne. Niestety, zajęliśmy się reprywatyzacją za późno, ale najskuteczniej ze wszystkich rządów ostatnich lat – powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik PO Jan Grabiec.

zrzut ekranu - Youtube.com
Grabiec skrytykował "tragiczny" - jego zdaniem - standard pracy komisji weryfikacyjnej.

- Ustawa o komisji weryfikacyjnej to bubel prawny, a obrady komisji przypominają bardziej zarządzanie przez dyrektora kołchozu swoim gospodarstwem, niż organu rządowego. To co robi Patryk Jaki przypomina zachowanie kieszonkowców na bazarze Różyckiego, którzy po rabunku krzyczą „łapać złodzieja”. Przewodniczącego Jakiego interesuje „grillowanie” prezydent Warszawy, a nie pomoc mieszkańcom

– mówił poseł.


Prezydent Warszawy jest teraz pod nieuczciwym ostrzałem, będziemy stawać po jej stronie. PiS miał dwa lata na przyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej – takie sytuacje jak w Warszawie miały miejsce w innych miastach. Niestety nie widać woli ze strony obecnie rządzących, by zatrzymać tę patologię

– zapowiedział polityk PO.

/ Źródło: Polskie Radio 24

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Pierwszy polski oficer w NATO" może zostać patronem warszawskiego liceum
Generał Ryszard Kukliński został dopisany na listę kandydatów na nowego patrona XLIV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Co mówi list otwarty ważnych niemieckich polityków sprzeciwiających się budowie NS2?
20 lutego na łamach dziennika Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) ukazał się list 7 niemieckich europosłów i posłów do Bundestagu, sprzeciwiających się budowie gazociągu Nord Stream 2.
avatar
Przemysław
Jarasz

Śledczy ze Śląska rozwikłali zagadkę śmierci polskiego szofera we Włoszech
Policjanci i prokuratorzy z Sosnowca rozwikłali zagadkę śmierci polskiego kierowcy TIR-a we Włoszech w 2014 roku. Pomimo umorzenia sprawy przez włoskie organa ścigania, prowadzone przez polskich śledczych długie i skomplikowane śledztwo doprowadziło właśnie do zatrzymania i przedstawienia zarzutów karnych 49-letniemu mieszkańcowi Małopolski. Zdaniem śledczych to on stał za tym tajemniczym zgonem. Grozi mu do 10 lat więzienia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.