loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Mężydło [PO]: W grudniu nie wiedzieliśmy jak wyjść z puczu
Opublikowano dnia 12.10.2017 16:03
To trudne przetrwać w opozycji - tym bardziej w sytuacji, kiedy koalicja rządowa ma dobre notowania. Sam jestem zwolennikiem „jednej pięści”. - mówił w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl poseł PO Antoni Mężydło. - W PiS mają trudną sytuację, jak wyjść z tego klinczu. Tak jak my w grudniu nie wiedzieliśmy, jak wyjść z puczu. Jeżeli stanowisko prezydenta będzie zbyt miękkie, to społeczeństwo uzna, że został ograny przez PiS i odwróci się od niego. - oceniał obecną sytuację.

zrzut ekranu - Youtube.com

Partia negocjuje dziś z Hanną Gronkiewicz-Waltz, myślę, że tutaj będzie jakieś rozwiązanie pozytywne, które będzie korzystne zarówno dla niej, jak i dla Platformy.

- mówił poseł PO o prezydent Warszawy i ewentualnym jej usunięciu z PO.

Pytany o wyniki PO mówił, że sondaże nie są dziś przesadnie dobre dla jego partii.

Najważniejsza przyczyna jest dziś taka, że niemal cały front polityczny przeniósł się dziś do PiS, do szeroko rozumianego obozu „dobrej zmiany”. Dziś spór toczy się międy prezydentem a PiS. Natomiast widać już dziś, że rozwiązania wypracowane przez prezydenta nie usatysfakcjonują społeczeństwa i ten efekt wkrótce przestanie dawać PiS pozytywne efekty.

- ocenił przyczyny spadku poparcia dla PO.

Jeśli w sprawie zmian w sądach ustępstwo prezydenta będzie wyraźne, to efekt sondażowy, o którym rozmawiamy - zniknie. A gdy my będziemy mieli lepsze sondaże, to nikt nie będzie mówił o braku charyzmy Grzegorza Schetyny. Wie Pan, jak to działa - jak sondaże są wysokie, to nagle ci sami komentatorzy dostrzegają charyzmę Schetyny.

- mówił.

/ Źródło: wPolityce.pl 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Chcemy pracowniczej konstytucji!
Na Zachodzie układy zbiorowe pracy to chleb powszedni. U nas wciąż uważane są za archaizm, rozwiązanie niepotrzebne i niepraktyczne. Niesłusznie – i dlatego Solidarność będzie o nie walczyć. O tym w Temacie Tygodnia 43. numeru „TS”, poświęconym właśnie układom zbiorowym.
Nauczyciele potrzebni od zaraz
Od początku wprowadzania zmian w oświacie straszono, że wielu nauczycieli
straci pracę. Tymczasem w niektórych szkołach nawet kilka tygodni
po rozpoczęciu roku szkolnego brakowało dydaktyków. Jak to w końcu jest ze zwolnieniami nauczycieli po reformie? Barbara Michałowska.
Grupa Wyszehradzka – więcej pragmatyzmu, mniej romantyzmu
Chociaż pozornie zgadzamy się we wszystkim, nie można zapominać, że w politycznych sojuszach każdy z partnerów ma swoje interesy. Nie inaczej jest w przypadku Grupy Wyszehradzkiej. O tym, czy rzeczywiście tak bardzo po drodze Węgrom i Polakom – dla „TS” pisze Dominik Héjj.
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 43/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl odwiedza miasteczko namiotowe pod SN im. Miernika
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wielkie inwestycje w Polsce ukazują prorosyjskość i proniemieckość partii opozycyjnych
Pod koniec poprzedniego tygodnia na sesji rady miejskiej w Elblągu, minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk przedstawił lokalizację kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, która znacząco skróci drogę morską do portu przeładunkowego zlokalizowanego w tym mieście.
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Grodzka, HGW i Kijowski
"Trzeba być sobą", plastelina, skala 1:10
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Oryginalna walka ze stresem
A może reakcja przełożonych była zbyt pochopna?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.