loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Mężydło [PO]: W grudniu nie wiedzieliśmy jak wyjść z puczu
Opublikowano dnia 12.10.2017 16:03
To trudne przetrwać w opozycji - tym bardziej w sytuacji, kiedy koalicja rządowa ma dobre notowania. Sam jestem zwolennikiem „jednej pięści”. - mówił w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl poseł PO Antoni Mężydło. - W PiS mają trudną sytuację, jak wyjść z tego klinczu. Tak jak my w grudniu nie wiedzieliśmy, jak wyjść z puczu. Jeżeli stanowisko prezydenta będzie zbyt miękkie, to społeczeństwo uzna, że został ograny przez PiS i odwróci się od niego. - oceniał obecną sytuację.

zrzut ekranu - Youtube.com

Partia negocjuje dziś z Hanną Gronkiewicz-Waltz, myślę, że tutaj będzie jakieś rozwiązanie pozytywne, które będzie korzystne zarówno dla niej, jak i dla Platformy.

- mówił poseł PO o prezydent Warszawy i ewentualnym jej usunięciu z PO.

Pytany o wyniki PO mówił, że sondaże nie są dziś przesadnie dobre dla jego partii.

Najważniejsza przyczyna jest dziś taka, że niemal cały front polityczny przeniósł się dziś do PiS, do szeroko rozumianego obozu „dobrej zmiany”. Dziś spór toczy się międy prezydentem a PiS. Natomiast widać już dziś, że rozwiązania wypracowane przez prezydenta nie usatysfakcjonują społeczeństwa i ten efekt wkrótce przestanie dawać PiS pozytywne efekty.

- ocenił przyczyny spadku poparcia dla PO.

Jeśli w sprawie zmian w sądach ustępstwo prezydenta będzie wyraźne, to efekt sondażowy, o którym rozmawiamy - zniknie. A gdy my będziemy mieli lepsze sondaże, to nikt nie będzie mówił o braku charyzmy Grzegorza Schetyny. Wie Pan, jak to działa - jak sondaże są wysokie, to nagle ci sami komentatorzy dostrzegają charyzmę Schetyny.

- mówił.

/ Źródło: wPolityce.pl 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Wciąż głośno o filmie z naszą Rołzą von Thun und Soweiter, ale to nie jedyna taka produkcja
Wciąż głośno o antypolskim filmie z naszą Rołzą von Thun und Soweiter w roli głównej, ale nie jest to jedyna tego rodzaju produkcja w niemieckich państwowych mediach z ostatnich dni. I zapewniam, że bywają jeszcze bardziej wredne.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Piwosz ukarany
Złodziejowi nie wolno zbliżyć się do stacji benzynowej na odległość bliższą niż 100 metrów.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Smoleńscy beneficjenci
Sakiewicz ma pretensje, że Andrzej Duda się wyłamuje z powinności stania po określonej stronie konfliktu o Smoleńsk, konkretnie stania „murem za Antonim”, choć przecież jest z niego bez dwóch zdań „beneficjent sprawy smoleńskiej”. Jednym słowem daje Sakiewicz do zrozumienia, że podnoszenie Smoleńska nie wynika z jakiegoś idealistycznego przekonania, że to sprawa ważna, że tragedia straszna a wyjaśnienie tego to po prostu fundament. Wynika natomiast z tego, że się na tragedii Smoleńskiej jakoś skorzystało.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.