loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Mężydło [PO]: W grudniu nie wiedzieliśmy jak wyjść z puczu
Opublikowano dnia 12.10.2017 16:03
To trudne przetrwać w opozycji - tym bardziej w sytuacji, kiedy koalicja rządowa ma dobre notowania. Sam jestem zwolennikiem „jednej pięści”. - mówił w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl poseł PO Antoni Mężydło. - W PiS mają trudną sytuację, jak wyjść z tego klinczu. Tak jak my w grudniu nie wiedzieliśmy, jak wyjść z puczu. Jeżeli stanowisko prezydenta będzie zbyt miękkie, to społeczeństwo uzna, że został ograny przez PiS i odwróci się od niego. - oceniał obecną sytuację.

zrzut ekranu - Youtube.com

Partia negocjuje dziś z Hanną Gronkiewicz-Waltz, myślę, że tutaj będzie jakieś rozwiązanie pozytywne, które będzie korzystne zarówno dla niej, jak i dla Platformy.

- mówił poseł PO o prezydent Warszawy i ewentualnym jej usunięciu z PO.

Pytany o wyniki PO mówił, że sondaże nie są dziś przesadnie dobre dla jego partii.

Najważniejsza przyczyna jest dziś taka, że niemal cały front polityczny przeniósł się dziś do PiS, do szeroko rozumianego obozu „dobrej zmiany”. Dziś spór toczy się międy prezydentem a PiS. Natomiast widać już dziś, że rozwiązania wypracowane przez prezydenta nie usatysfakcjonują społeczeństwa i ten efekt wkrótce przestanie dawać PiS pozytywne efekty.

- ocenił przyczyny spadku poparcia dla PO.

Jeśli w sprawie zmian w sądach ustępstwo prezydenta będzie wyraźne, to efekt sondażowy, o którym rozmawiamy - zniknie. A gdy my będziemy mieli lepsze sondaże, to nikt nie będzie mówił o braku charyzmy Grzegorza Schetyny. Wie Pan, jak to działa - jak sondaże są wysokie, to nagle ci sami komentatorzy dostrzegają charyzmę Schetyny.

- mówił.

/ Źródło: wPolityce.pl 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Poległy w Afganistanie polski żołnierz uwieczniony w Drodze Krzyżowej
Nową stację Drogi Krzyżowej ufundowali bliscy poległego żołnierza oraz jego koledzy z armii.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że Włochy szybko nie będą miały rządu
Już mija dwa tygodnie po wyborach parlamentarnych we Włoszech i na razie żadna z trzech największych sił w nowym parlamencie oficjalnie nie zaproponowała rozpoczęcia rozmów koalicyjnych.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gazowe ulgi dla strajkujących w 1981 roku górników
Pomoc, jaką spółka oferuje powstańcom i górnikom, jest przejawem wdzięczności wobec osób, które w walce o wolną Polskę poświęciły zdrowie i życie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.