loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Mężydło [PO]: W grudniu nie wiedzieliśmy jak wyjść z puczu
Opublikowano dnia 12.10.2017 16:03
To trudne przetrwać w opozycji - tym bardziej w sytuacji, kiedy koalicja rządowa ma dobre notowania. Sam jestem zwolennikiem „jednej pięści”. - mówił w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl poseł PO Antoni Mężydło. - W PiS mają trudną sytuację, jak wyjść z tego klinczu. Tak jak my w grudniu nie wiedzieliśmy, jak wyjść z puczu. Jeżeli stanowisko prezydenta będzie zbyt miękkie, to społeczeństwo uzna, że został ograny przez PiS i odwróci się od niego. - oceniał obecną sytuację.

zrzut ekranu - Youtube.com

Partia negocjuje dziś z Hanną Gronkiewicz-Waltz, myślę, że tutaj będzie jakieś rozwiązanie pozytywne, które będzie korzystne zarówno dla niej, jak i dla Platformy.

- mówił poseł PO o prezydent Warszawy i ewentualnym jej usunięciu z PO.

Pytany o wyniki PO mówił, że sondaże nie są dziś przesadnie dobre dla jego partii.

Najważniejsza przyczyna jest dziś taka, że niemal cały front polityczny przeniósł się dziś do PiS, do szeroko rozumianego obozu „dobrej zmiany”. Dziś spór toczy się międy prezydentem a PiS. Natomiast widać już dziś, że rozwiązania wypracowane przez prezydenta nie usatysfakcjonują społeczeństwa i ten efekt wkrótce przestanie dawać PiS pozytywne efekty.

- ocenił przyczyny spadku poparcia dla PO.

Jeśli w sprawie zmian w sądach ustępstwo prezydenta będzie wyraźne, to efekt sondażowy, o którym rozmawiamy - zniknie. A gdy my będziemy mieli lepsze sondaże, to nikt nie będzie mówił o braku charyzmy Grzegorza Schetyny. Wie Pan, jak to działa - jak sondaże są wysokie, to nagle ci sami komentatorzy dostrzegają charyzmę Schetyny.

- mówił.

/ Źródło: wPolityce.pl 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wątpliwa sława Szkieletora
Ranking otwiera przesławne dzieło Antoni Gaudiego - barcelońska świątynia Sagrada Familia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.