loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Terlikowski o słowach prymasa: Kapłani myślą inaczej niż on, argumentów brakuje, więc sięga się po groźby
Opublikowano dnia 18.10.2017 14:20
Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak udzielił głośnego wywiadu „Tygodnikowi Powszechnemu”. Jego słowa są szeroko komentowane w sieci; do słowa prymasa odniósł się także znany katolicki publicysta, Tomasz Terlikowski.

Tomasz Terlikowski, screen YT
O sprawie pisaliśmy więcej tutaj. Ordynariusz archidiecezji gnieźnieńskiej powiedział w wywiadzie dla Tygodnika Powszechnego, że każdy podległy mu ksiądz, który będzie brał udział w demonstracjach przeciwko przyjmowaniu uchodźców będzie suspendowany. 
 

Smutny obraz Kościoła otwartego i dialogicznego daje ks. Prymas. I to z przynajmniej dwóch powodów.


- skomentował te słowa Tomasz Terlikowski.
 

Po pierwsze trudno uznać za dialogiczne groźby suspensy wobec kapłanów, którzy uczestniczyliby w demonstracji antyuchodźczej. Wygląda to raczej tak, że arcybiskup Wojciech Polak wie, że wielu kapłanów myśli inaczej niż on, argumentów brakuje, więc sięga się po groźby.


- dodał publicysta.
 

Po drugie zaś trudno nie dostrzec, że narzędzie, które miało służyć utrzymaniu porządku i wspólnej wiary w Kościele ma być wykorzystywane do uprawiania polityki. Kościół Prymasa (sam używa sformułowania „Mój Kościół”) wbrew okładkowej zapowiedzi, że „nie miesza się do polityki" miesza się do niej. I to bardzo jednoznacznie. Pytanie bowiem, czy i w jaki sposób imigrantów i uchodźców przyjmować jest pytaniem politycznym. A groźby suspensy dla tych, którzy mają inne zdanie, niż Ksiądz Prymas, to groźby polityczne, a nie wynikające z doktryny. Żal, że upolitycznienie tej części naszego Kościoła idzie, aż tak daleko.


- podsumował dziennikarz.źródło: facebook
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Michał
Orzechowski

Pismo do Ministra Kultury Piotra Glińskiego w/s informacji medialnych dot. filmów promujących Polskę
do: Piotr Gliński - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
avatar
Andrzej
Fajda

Zestaw "Pozbądź się przybysza" to świetny pomysł na prezent...
...od kochającego partnera dla każdej strajkującej w Czarny Piątek pani ...
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: ZLP nie zasiedział Oleandrów
Władze Krakowa są gotowe na rozpoczęcie remontu Domu im. Józefa Piłsudskiego jeszcze przed definitywnym zakończeniem sporu prawnego.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.