loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ewa Zarzycka dla "TS": Polityczny klimat
Opublikowano dnia 06.11.2017 18:00
Ponuro za oknem. Ponuro w duszy. A media jakby się zawzięły, by ów stan podtrzymywać. Jedne nieodmiennie straszą dyktaturą, drugie walą przez oczy propagandową, prorządową maczugą. Nawet plotki z życia celebrytów jakieś takie smutne... Ten się rozwiódł, tamta chora (uściślając – o mało co nie zachorowała), inna po latach ujawnia traumę swego dzieciństwa – nikt nie dostrzegał jej wielkiego talentu… Nawet wyznania prezydenta Słupska, pana Biedronia, iż brzydzi się luksusem i już w dzieciństwie wiedział, że nie może zniszczyć bluzeczki ani rajstopek, gdyż będzie w nich chodziło jego rodzeństwo, nie podnoszą na duchu. Bo jak mają podnieść, skoro ZUS wyliczył „ikonie dziennikarstwa telewizyjnego”, panu Maciejowi Orłosiowi, emeryturę w wysokości „gdzieś około 80 złotych”? I rzeczony musi pracować do śmierci?!

Pixabay.com/CC0
Ewa Zarzycka

Nie pierwszy to raz media podnoszą lament nad emerytalną biedą gwiazd i innych równiejszych Polaków. Naturalnie przez delikatność nikt się nie zastanawia, ile te biedactwa zarabiały i zarabiają, jakie składki na emeryturę płaciły i płacą, czy tylko ZUS-owi swoją starość powierzyły. Takimi „drobiazgami” jak to, że większość z owych „skazanych na nędzę”, gdy tylko ich składka emerytalna osiągnęła trzydziestokrotność przeciętnego wynagrodzenia (na co niektórym wystarczał kwartał), płacić na ZUS przestawali, czytelnikom czy internautom też nikt głowy nie zawraca. Kowalski nie musi wiedzieć, że płaci składki proporcjonalnie większe niż oni.

Ma współczuć i na państwo tudzież na ZUS złorzeczyć. Po to ten medialny szum. A że niedawno rząd pochylił się nad niedolą emerytalną zamożnych Polaków i zapowiedział zniesienie górnego limitu składek – wszyscy mają je płacić przez cały rok, szum może być jeszcze większy. Bo do czego to podobne, żeby bogatsi płacili więcej?!

To jaskrawy przejaw pisowskiej dyktatury. Już widzę te blokady ministerstw rodziny i rozwoju. W pierwszym szeregu gwiazdy, za nimi totalna opozycja… i ci, którym te zmiany wyjdą na dobre. To nielogiczne? Cóż, taki mamy w Polsce polityczny klimat.

Artykuł pochodzi z najnowszego numeru "TS" (45/2017) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Obywatelu, ratuj się sam
Z wielu opracowywanych przez ostatnie lata dokumentów wynika, że obrona cywilna działa w Polsce tylko na papierze. Miejsce w schronach znajdzie w razie potrzeby tylko 1,37 proc. Polaków. Co co możemy liczyć w sytuacji zagrożenia? Obrona cywilna to Temat Tygodnia 46 nr TS.

Przybyli, zobaczyli, nic nie zrozumieli
Pracodawcy w Polsce nie chcą układów branżowych, nie widzą potrzeby ich negocjowania, nie dostrzegają korzyści wynikających z istnienia PUZP. Co gorsza, nie tylko oni tych korzyści nie widzą lub nie znają – gdyż problem dotyczy również polskich ministrów. Mirosław Miara

Wirtualny świat, rzeczywista wojna
W XXI w. do pokonania przeciwnika wcale nie potrzeba wielkich armii, nowoczesnych czołgów lub samolotów. Wojnę można wygrać, operując klawiaturą i myszką komputerową w komfortowym biurze. Łukasz Piotrowski
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 46/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z prof. Kamilem Zaradkiewiczem
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tischnera przewodnik po życiu
Myślą przewodnią składających się na książkę tekstów jest poszukiwanie w ludziach dobra i ciągnięcie ich do góry, o co zawsze zabiegał ks prof. Tischner.
avatar
Włodzimierz Iszczuk
Jagiellonia.org Głos Polonii

Włodzimierz Iszczuk: Międzymorze bastionem Europy
Międzymorze może stać się niezawodną tarczą cywilizacji europejskiej i całego wolnego świata.
avatar
Stanisław Seaman
Januszewski

S. Januszewski: Tydzień z życia sfer publicznych, czyli o czym szumią kręgi szpagatowej inteligencji
Nie uśmiecha się życie do Romana Giertycha, ciernista jest dola nacjonalisty nawróconego na drogę postępu. Tyle lat pokuty i wciąż go ci lewacy poniewierają.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.