loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: Wywiad Radosława Sikorskiego dla NZZ. Chyba nie za bardzo zwrócono uwagę na te słowa...
Opublikowano dnia 09.11.2017 13:49
"56 procent moich rodaków odczuwa strach przed wypowiadaniem głośno swych poglądów politycznych. A setki ludzi jest ściganych przez prawo tylko dlatego, że brali udział w demonstracjach. Prześladowani są również dziennikarze" - mówił Radosław Sikorski w wywiadzie dla "Neue Zürcher Zeitung".

Radosław Sikorski, screen YT
Tutaj ten tak obficie komentowany wywiad z Radkiem Sikorskim dla NZZ. Nie śledziłem tych komentarzy, ale jakoś chyba nie za bardzo zwrócono uwagę na te słowa. :)

(...)

"Sikorski: (...) Prawdziwy test dla tego rządu będzie za dwa lata, kiedy to praca tego rządu oceniona zostanie na bazie tego, co zostało rzeczywiście zrobione, a nie na podstawie tego, jak sam się kreuje.

NZZ: Nie mniej jednak zostało wystarczającą dużo czasu, by klimat w społeczeństwie gruntownie zmienić.

Sikorski: Tak. Według badań przeprowadzonych przez Ośrodek Badania Opinii Społecznej, który zresztą należy do rządu, 56 procent moich rodaków odczuwa strach przed wypowiadaniem głośno swych poglądów politycznych. A setki ludzi jest ściganych przez prawo tylko dlatego, że brali udział w demonstracjach. Prześladowani są również dziennikarze jeśli informują w sposób krytyczny. I każdy też już zauważył, że telefony są na podsłuchu. Nigdy bym nie pomyślał, że kiedyś w życiu będę musiał doświadczyć jeszcze takiej rzeczywistości.

(...)


- czytamy na nzz.ch.

Marian Panic

źródło: Neue Zürcher Zeitung
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kosmonauta bez stopnia generalskiego?
Mirosław Hermaszewski może stracić swój stopień.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: CBA rozbiło kolejną szajkę. Wyłudzili 30 mln zł zwrotu VAT, wyprali 161 mln zł
Prezes i wiceprezes dużej warszawskiej agencji pracy tymczasowej zostali zatrzymani przez agentów CBA z Łodzi oraz wspierających ich żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Do tej samej sprawy policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali członka zarządu spółki zajmującej się pośrednictwem pracy. Wszyscy wpadli w ręce agentów i policji w Warszawie. Sprawa dotyczy działania grupy przestępczej, która w latach 2014 - 2016 wyłudziła zwrot podatku VAT na kwotę ponad 30 mln zł i wyprała ponad 161 mln zł pochodzących z przestępstw.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: "Radni w Zabrzu głowią się, jak obejść ustawę dekomunizacyjną"
Miał być cudowny plan – fortel na uratowanie pomnika zabrzańskiego górnika – przodownika pracy PRL-u Wincentego Pstrowskiego przed dekomunizacją, a tymczasem może skończyć się spektakularną przegraną samorządu. W miniony poniedziałek Rada Miasta w Zabrzu niemal jednogłośnie podjęła uchwałę „w sprawie wzniesienia pomnika Braci Górniczej” z wykorzystaniem doskonale znanej zabrzanom rzeźby Pstrowskiego autorstwa profesora-artysty Mariana Koniecznego. Z dokumentów wynika, że nowy pomnik miałby stanąć w miejscu starego. Tymczasem jak się okazuje, gmina tak naprawdę nie zamierza niczego burzyć, ani stawiać od nowa. W praktyce owo „wzniesienie pomnika” oznaczać ma po prostu zmianę oficjalnej nazwy monumentu. Wielce wątpliwe wydaje się jednak, by wojewoda zaakceptował takie rozwiązanie, gdyż ustawa dekomunizacyjna nie przewiduje zmian nazwy pomników gloryfikujących ustrój totalitarny tylko ich wyburzanie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.