loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: Wywiad Radosława Sikorskiego dla NZZ. Chyba nie za bardzo zwrócono uwagę na te słowa...
Opublikowano dnia 09.11.2017 13:49
"56 procent moich rodaków odczuwa strach przed wypowiadaniem głośno swych poglądów politycznych. A setki ludzi jest ściganych przez prawo tylko dlatego, że brali udział w demonstracjach. Prześladowani są również dziennikarze" - mówił Radosław Sikorski w wywiadzie dla "Neue Zürcher Zeitung".

Radosław Sikorski, screen YT
Tutaj ten tak obficie komentowany wywiad z Radkiem Sikorskim dla NZZ. Nie śledziłem tych komentarzy, ale jakoś chyba nie za bardzo zwrócono uwagę na te słowa. :)

(...)

"Sikorski: (...) Prawdziwy test dla tego rządu będzie za dwa lata, kiedy to praca tego rządu oceniona zostanie na bazie tego, co zostało rzeczywiście zrobione, a nie na podstawie tego, jak sam się kreuje.

NZZ: Nie mniej jednak zostało wystarczającą dużo czasu, by klimat w społeczeństwie gruntownie zmienić.

Sikorski: Tak. Według badań przeprowadzonych przez Ośrodek Badania Opinii Społecznej, który zresztą należy do rządu, 56 procent moich rodaków odczuwa strach przed wypowiadaniem głośno swych poglądów politycznych. A setki ludzi jest ściganych przez prawo tylko dlatego, że brali udział w demonstracjach. Prześladowani są również dziennikarze jeśli informują w sposób krytyczny. I każdy też już zauważył, że telefony są na podsłuchu. Nigdy bym nie pomyślał, że kiedyś w życiu będę musiał doświadczyć jeszcze takiej rzeczywistości.

(...)


- czytamy na nzz.ch.

Marian Panic

źródło: Neue Zürcher Zeitung
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.