loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Andrzej Duda: Ustawa o KRS i SN musi być przyjęta w tym roku. Jeśli nie, rząd zrezygnuje z reformy sądów
Opublikowano dnia 10.11.2017 08:32
W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Andrzej Duda stwierdził, że ustawy o KRS i SN muszą być przyjęte do końca tego roku. "Jeżeli tak się nie stanie, to nie waham się powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość porzuci reformę sądownictwa" – powiedział prezydent.

Krzyszof Sitkowski/KPRP - prezydent.pl
Prezydent nakreślił, że do omówienia zostały już jedynie kwestie prawne, nie zaś polityczne. Z tego względu wraz Jarosławem Kaczyńskim wydelegowali do rozmów swoich przedstawicieli - prawników. Są to Paweł Mucha z kancelarii prezydenta RP i Stanisław Piotrowicz, szef komisji sprawiedliwości i poseł PiS. Andrzej Duda jest zdania, że jeśli rząd wykaże się dobrą wolą, to sprawę można sfinalizować w kilka tygodni.
 

Próbuje się budować takie wrażenie, że trwa nie wiadomo jaki spór. Nie, w pewnych kwestiach są odmienne punkty widzenia, uwagi i pewne zastrzeżenia, które są obecnie wyjaśniane


- tłumaczył prezydent. 

źródło: Nasz dziennik, do rzeczy


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Czy uniknie więzienia skazany za korupcję były wpływowy polityk lewicy na Śląsku?
Właśnie decyduje się w zabrzańskim wymiarze sprawiedliwości czy bardzo wpływowy onegdaj jeden z baronów śląskiej lewicy, były radny miejski i dawny niezwykle znany wiceprezydent Zabrza - Jerzy W. trafi do więzienia odsiadywać prawomocny wyrok 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności orzeczony za korupcję, płatną protekcję, poświadczenie nieprawdy w fakturach oraz złożenie nieprawdziwego oświadczenia majątkowego. Sąd Rejonowy w Zabrzu już drugi raz odbył posiedzenie, w trakcie którego rozpatrywano wniosek skazańca o zawieszenie wykonania kary ze względów zdrowotnych. Zdecydowano jednak ponownie o niepodejmowaniu ostatecznej decyzji i zasięgnięciu opinii kolejnego biegłego lekarza.
avatar
Damian
Nejman

Damian Nejman: Miłosierna Kataryna
W poniedziałkowym „Do Rzeczy” Kataryna swym blogerskim okiem spojrzała na sprawę aborcji w Polsce. Autorka w swych krótkich rozważaniach stawiała coraz to śmielsze pytania i hipotezy, by dojść do absurdalnych wniosków.
avatar
Przemysław
Jarasz

Policyjni łowcy cieni wpadli na trop poszukiwanego gangstera
Policjanci Centralnego Biura Śledczego wpadli na trop i zatrzymali 53-letniego Piotra K. ps. „Piotrek”, który był poszukiwany w całym kraju dwoma listami gończymi wydanymi przez sądy w Warszawie. Grupa „łowców cieni” zlokalizowała mężczyznę w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli. Nie stawiał on oporu. Był bardzo zaskoczony wejściem stróżów prawa, gdyż nie spodziewał się zatrzymania. A jest on podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o popełnienie innych przestępstw.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.