loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Andrzej Duda: Ustawa o KRS i SN musi być przyjęta w tym roku. Jeśli nie, rząd zrezygnuje z reformy sądów
Opublikowano dnia 10.11.2017 08:32
W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Andrzej Duda stwierdził, że ustawy o KRS i SN muszą być przyjęte do końca tego roku. "Jeżeli tak się nie stanie, to nie waham się powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość porzuci reformę sądownictwa" – powiedział prezydent.

Krzyszof Sitkowski/KPRP - prezydent.pl
Prezydent nakreślił, że do omówienia zostały już jedynie kwestie prawne, nie zaś polityczne. Z tego względu wraz Jarosławem Kaczyńskim wydelegowali do rozmów swoich przedstawicieli - prawników. Są to Paweł Mucha z kancelarii prezydenta RP i Stanisław Piotrowicz, szef komisji sprawiedliwości i poseł PiS. Andrzej Duda jest zdania, że jeśli rząd wykaże się dobrą wolą, to sprawę można sfinalizować w kilka tygodni.
 

Próbuje się budować takie wrażenie, że trwa nie wiadomo jaki spór. Nie, w pewnych kwestiach są odmienne punkty widzenia, uwagi i pewne zastrzeżenia, które są obecnie wyjaśniane


- tłumaczył prezydent. 

źródło: Nasz dziennik, do rzeczy


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: Do tej pory tylko się domyślaliśmy, Pawlak mówi jak jest z mediami zagranicznymi w Polsce
Ujawnione wczoraj przez portal TVP Info fragmenty rozmowy pomiędzy Waldemarem Pawlakiem, wtedy wicepremierem i ministrem gospodarki, a jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce Michałem Sołowowem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy obronimy konstytucję przed uzurpatorami?
Od pewnego czasu wykrzykiwanie go na każdej antyrządowej demonstracji stało się znakiem wywoławczym i sztandarem totalnej opozycji wobec obecnego obozu władzy.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: O światowej polityce imigracyjnej słów kilka
(...) liczymy na wzajemność – jeżeli my nie chcemy imigracji nielegalnej,przymusowej, etc, etc. - to w takim razie muszą to uszanować. Nie ma alternatywy dla tej naszej polityki (...)
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.