loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Andrzej Duda: Ustawa o KRS i SN musi być przyjęta w tym roku. Jeśli nie, rząd zrezygnuje z reformy sądów
Opublikowano dnia 10.11.2017 08:32
W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Andrzej Duda stwierdził, że ustawy o KRS i SN muszą być przyjęte do końca tego roku. "Jeżeli tak się nie stanie, to nie waham się powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość porzuci reformę sądownictwa" – powiedział prezydent.

Krzyszof Sitkowski/KPRP - prezydent.pl
Prezydent nakreślił, że do omówienia zostały już jedynie kwestie prawne, nie zaś polityczne. Z tego względu wraz Jarosławem Kaczyńskim wydelegowali do rozmów swoich przedstawicieli - prawników. Są to Paweł Mucha z kancelarii prezydenta RP i Stanisław Piotrowicz, szef komisji sprawiedliwości i poseł PiS. Andrzej Duda jest zdania, że jeśli rząd wykaże się dobrą wolą, to sprawę można sfinalizować w kilka tygodni.
 

Próbuje się budować takie wrażenie, że trwa nie wiadomo jaki spór. Nie, w pewnych kwestiach są odmienne punkty widzenia, uwagi i pewne zastrzeżenia, które są obecnie wyjaśniane


- tłumaczył prezydent. 

źródło: Nasz dziennik, do rzeczy


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wątpliwa sława Szkieletora
Ranking otwiera przesławne dzieło Antoni Gaudiego - barcelońska świątynia Sagrada Familia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.