loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Dziś 70-te urodziny Krzysztofa Wyszkowskiego. "To człowiek niezłomny i bez reszty oddany ojczyźnie"
Opublikowano dnia 10.11.2017 20:48
- Wyszkowski wykazywał się nieskazitelną uczciwością i pryncypialnością. Czuje się dumny ze znajomości z człowiekiem tak bez reszty oddanemu sprawie ojczyzny i niezłomnemu. Nie pamiętam momentu wątpliwości w intencje jego działania, jego intencje były zawsze czyste. Życzę mu jeszcze wielu lat życia w służbie ojczyźnie – mówił o Krzysztofie Wyszkowskim w PR24 opozycjonista z czasu PRL Adam Borowski.

T. Gutry - Tygodnik Solidarność


– Bez ludzi niepokornych niepodległości by nie było. Żyjemy w wolnym kraju, ale to wolność kulawa. Wolność nie jest dana raz na zawsze, teraz trudniej jest znaleźć zagrożenia. Pułapek na naszą niezawisłość jest wiele, potrzeba ludzi niezłomnych, którzy będą o nich mówić


– mówił Borowski.

Krzysztof Wyszkowski to
polski polityk, publicysta, działacz opozycji w PRL, doradca premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz Jana Olszewskiego, od 2016 członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Był uczestnikiem strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku. Internowany w stanie wojennym.

Krzysztof Wyszkowski publicznie zarzucił Lechowi Wałęsie współpracę z SB w latach 70., czemu były prezydent konsekwentnie zaprzeczał.

/ Źródło: Polskie Radio 24 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Czy Warszawa była tego warta (na gorąco)
Szkoda Jakiego bo faktycznie szarpał przeciwnika niesamowicie. I gdyby dano mu to robić w spokoju, bez medialnego szumi i zabójczej „pomocy” Kurskiego, być może dałby radę. Tak, jak dali radę w spokoju osiągnąć jakiś sukces Płażyński w Gdańsku i Wassermann w Krakowie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Wassermann i Majchrowski wreszcie się obudzą?
Nie oczekuję żadnych fajerwerków programowych, ani sensacyjnych obietnic, bo stateczny Kraków nie wierzy w gruszki rosnące na wierzbach, lecz ceni spokój, rozwagę, konsekwencję.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.