loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Dziś 70-te urodziny Krzysztofa Wyszkowskiego. "To człowiek niezłomny i bez reszty oddany ojczyźnie"
Opublikowano dnia 10.11.2017 20:48
- Wyszkowski wykazywał się nieskazitelną uczciwością i pryncypialnością. Czuje się dumny ze znajomości z człowiekiem tak bez reszty oddanemu sprawie ojczyzny i niezłomnemu. Nie pamiętam momentu wątpliwości w intencje jego działania, jego intencje były zawsze czyste. Życzę mu jeszcze wielu lat życia w służbie ojczyźnie – mówił o Krzysztofie Wyszkowskim w PR24 opozycjonista z czasu PRL Adam Borowski.

T. Gutry - Tygodnik Solidarność


– Bez ludzi niepokornych niepodległości by nie było. Żyjemy w wolnym kraju, ale to wolność kulawa. Wolność nie jest dana raz na zawsze, teraz trudniej jest znaleźć zagrożenia. Pułapek na naszą niezawisłość jest wiele, potrzeba ludzi niezłomnych, którzy będą o nich mówić


– mówił Borowski.

Krzysztof Wyszkowski to
polski polityk, publicysta, działacz opozycji w PRL, doradca premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz Jana Olszewskiego, od 2016 członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Był uczestnikiem strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku. Internowany w stanie wojennym.

Krzysztof Wyszkowski publicznie zarzucił Lechowi Wałęsie współpracę z SB w latach 70., czemu były prezydent konsekwentnie zaprzeczał.

/ Źródło: Polskie Radio 24 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wątpliwa sława Szkieletora
Ranking otwiera przesławne dzieło Antoni Gaudiego - barcelońska świątynia Sagrada Familia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.