loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Dziś 70-te urodziny Krzysztofa Wyszkowskiego. "To człowiek niezłomny i bez reszty oddany ojczyźnie"
Opublikowano dnia 10.11.2017 20:48
- Wyszkowski wykazywał się nieskazitelną uczciwością i pryncypialnością. Czuje się dumny ze znajomości z człowiekiem tak bez reszty oddanemu sprawie ojczyzny i niezłomnemu. Nie pamiętam momentu wątpliwości w intencje jego działania, jego intencje były zawsze czyste. Życzę mu jeszcze wielu lat życia w służbie ojczyźnie – mówił o Krzysztofie Wyszkowskim w PR24 opozycjonista z czasu PRL Adam Borowski.

T. Gutry - Tygodnik Solidarność


– Bez ludzi niepokornych niepodległości by nie było. Żyjemy w wolnym kraju, ale to wolność kulawa. Wolność nie jest dana raz na zawsze, teraz trudniej jest znaleźć zagrożenia. Pułapek na naszą niezawisłość jest wiele, potrzeba ludzi niezłomnych, którzy będą o nich mówić


– mówił Borowski.

Krzysztof Wyszkowski to
polski polityk, publicysta, działacz opozycji w PRL, doradca premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz Jana Olszewskiego, od 2016 członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Był uczestnikiem strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku. Internowany w stanie wojennym.

Krzysztof Wyszkowski publicznie zarzucił Lechowi Wałęsie współpracę z SB w latach 70., czemu były prezydent konsekwentnie zaprzeczał.

/ Źródło: Polskie Radio 24 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: 100-lecie odzyskania niepodległości także na Oleandrach?
Odzyskiwanie niepodległości było dłuższym procesem, nie jednorazowym fajerwerkiem. Kraków odegrał w tym procesie rolę niepoślednią.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecka prasa o amerykańskiej gospodarce za Trumpa. Skąd my to znamy?
Niemiecka gazeta przyznaje: "Wiadomości o rychłym upadku amerykańskiej gospodarki okazały się przedwczesne. Od 20 stycznia 2017 rządzi Donald Trump. Nie spowodowało to ruiny gospodarczej. Przeciwnie, gospodarka kwitnie". 
avatar
Adrian
Wachowiak

Wachowiak: Co Prezydent zrobił dla wyjaśnienia Smoleńska? Sakiewicz, Zybertowicz i TweetUp w Republice
Nie ustają emocje związane z rekonstrukcją rządu, a w szczególności związane z odwołaniem ministra ON Antoniego Macierewicza i roli prezydenta Andrzeja Dudy w tym procesie. Wczoraj w internecie znów lekko się zagotowało. Tym razem poszło o słowa Tomasza Sakiewicza, który stwierdził, że prezydent RP jest “beneficjentem” katastrofy smoleńskiej i że jako urzędująca głowa państwa nie zrobił nic dla jej wyjaśnienia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.