loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Dziś 70-te urodziny Krzysztofa Wyszkowskiego. "To człowiek niezłomny i bez reszty oddany ojczyźnie"
Opublikowano dnia 10.11.2017 20:48
- Wyszkowski wykazywał się nieskazitelną uczciwością i pryncypialnością. Czuje się dumny ze znajomości z człowiekiem tak bez reszty oddanemu sprawie ojczyzny i niezłomnemu. Nie pamiętam momentu wątpliwości w intencje jego działania, jego intencje były zawsze czyste. Życzę mu jeszcze wielu lat życia w służbie ojczyźnie – mówił o Krzysztofie Wyszkowskim w PR24 opozycjonista z czasu PRL Adam Borowski.

T. Gutry - Tygodnik Solidarność


– Bez ludzi niepokornych niepodległości by nie było. Żyjemy w wolnym kraju, ale to wolność kulawa. Wolność nie jest dana raz na zawsze, teraz trudniej jest znaleźć zagrożenia. Pułapek na naszą niezawisłość jest wiele, potrzeba ludzi niezłomnych, którzy będą o nich mówić


– mówił Borowski.

Krzysztof Wyszkowski to
polski polityk, publicysta, działacz opozycji w PRL, doradca premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz Jana Olszewskiego, od 2016 członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Był uczestnikiem strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku. Internowany w stanie wojennym.

Krzysztof Wyszkowski publicznie zarzucił Lechowi Wałęsie współpracę z SB w latach 70., czemu były prezydent konsekwentnie zaprzeczał.

/ Źródło: Polskie Radio 24 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Te pomniki muszą stanąć!
Apeluję do władz Krakowa o zrealizowanie w roku 100-lecia odzyskania niepodległości bardzo dawno temu podjętych uchwał.
avatar
Andrzej
Fajda

[kliknij], by zobaczyć całość] Andrzej Fajda: Nowa inwestycja na dnie Bałtyku...
...mądrością Nowego Etapu
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: W 2017 roku rekordowy eksport i dodatni wynik na rachunku obrotów bieżących
Jak podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS) rok 2017 zakończył się nie tylko wysokim wzrostem gospodarczym, ale także polska gospodarka odnotowała rekordowe rozmiary eksportu, który przekroczył po raz pierwszy w historii 200 mld euro.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.