loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Holland: "W Polsce klepanie po tyłku i komplementowanie za cycki to norma w kręgach inteligenckich"
Opublikowano dnia 14.11.2017 09:43
– Sprośne dowcipy, gwizdanie, klepanie po tyłku, komplementowanie za cycki - to norma nawet w kręgach inteligenckich – mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Agnieszka Holland dodając, że w Polsce próg tego, co niedopuszczalne w relacjach damsko-męskich, jest bardzo niski.

zrzut ekranu - Youtube.com
Reżyserka oceniła, że w Polsce pewne zachowania, które byłyby nie do zaakceptowania na Zachodzie, są często tolerowane i to nawet w środowiskach liberalnych.

– Po reakcjach na akcję #MeToo widać, jak wielu mężczyzn dziwi to, że coś, co oni uważają za pełne wdzięku zaloty, upokarza dziewczyny

– oceniła.

Holland stwierdziła, że to nawarstwiona polityczna poprawność doprowadziła do zwycięstwa Donalda Trumpa, który został prezydentem w wyniku "populistycznej reakcji".

– W pewnym sensie to właśnie Trump wprowadził do świadomości Amerykanek i niektórych Amerykanów kwestię walki płci

– dodała.

/ Źródło: gazeta.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wątpliwa sława Szkieletora
Ranking otwiera przesławne dzieło Antoni Gaudiego - barcelońska świątynia Sagrada Familia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.