loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Paweł Kukiz bez ogródek: Tusk zachowuje się jak jakaś obca agentura
Opublikowano dnia 15.11.2017 08:38
- To człowiek, który mógłby wykorzystać swoją pozycję, ma obowiązek, by bronić Polski. Hasła, które pojawiły się na marszu to skandal i rzecz niedopuszczalna, ale wchodzenie w retorykę, w grono osób potępiających Polskę, to jest coś z pogranicza zdrady. Tusk zachowuje się jak jakaś obca agentura, powinien bronić Polski w świecie – powiedział o Donaldzie Tusku lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

zrzut ekranu - Youtube.com
"W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak" – napisał wczoraj Donald Tusk, który odniósł się w ten sposób do Marszu Niepodległości. W ocenie Pawła Kukiza, medialną "katastrofą" są wypowiedzi byłego premiera.

Lider Kukiz'15 komentował te wypowiedzi na antenie TVN 24. Polityk podkreślał, że Donald Tusk ma obowiązek bronienia Polski.

– To człowiek, który mógłby wykorzystać swoją pozycję, ma obowiązek, by bronić Polski. Hasła, które pojawiły się na marszu to skandal i rzecz niedopuszczalna, ale wchodzenie w retorykę, w grono osób potępiających Polskę, to jest coś z pogranicza zdrady. Tusk zachowuje się jak jakaś obca agentura, powinien bronić Polski w świecie

– przekonywał. Jak dodawał, klimat wpisu szefa RE jest taki, że można uznać, iż on afirmuje krytykę Polski.

– Nie robi wyrazistych działań, by dać do zrozumienia, że to obraz zmanipulowany

– dodał.

Odnosząc się do meritum wpisu Tuska, a więc haseł na Marszu Niepodległości, Paweł Kukiz zaznaczył, że nie popiera ONR i organizacja ta zbliża się do momentu, w którym trzeba będzie rozważyć jej delegalizację.

– Ale jeżeli ONR, to trzeba zainteresować się delegalizacją Antify, to bojówki terrorystyczne

– wskazał.


/ Źródło: TVN24

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Dlaczego dr Gowin milczy w sprawie prof. Jaskierni?
Wyrażenie jednoznacznej opinii w takiej sytuacji powinno być jego moralnym oraz politycznym obowiązkiem.
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

[video] Romuald Szeremietiew o Powstaniu Styczniowym: "W bój bez broni"
Pewnie wielu z nas słyszało tę pieśń: „Obok Orła znak Pogoni, Poszli nasi w bój bez broni". Tak proszę państwa. Styczeń, 1863 rok.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Dworek dwórek
Jak wszędzie, tak i w telewizji występuje zjawisko zwane modą. I nie chodzi o styl ubierania się prezenterów, lecz o pewną tendencję w kręceniu programów.\nTeraz wszyscy w Polsce kręcą seriale historyczne.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.