loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Paweł Kukiz bez ogródek: Tusk zachowuje się jak jakaś obca agentura
Opublikowano dnia 15.11.2017 08:38
- To człowiek, który mógłby wykorzystać swoją pozycję, ma obowiązek, by bronić Polski. Hasła, które pojawiły się na marszu to skandal i rzecz niedopuszczalna, ale wchodzenie w retorykę, w grono osób potępiających Polskę, to jest coś z pogranicza zdrady. Tusk zachowuje się jak jakaś obca agentura, powinien bronić Polski w świecie – powiedział o Donaldzie Tusku lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

zrzut ekranu - Youtube.com
"W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak" – napisał wczoraj Donald Tusk, który odniósł się w ten sposób do Marszu Niepodległości. W ocenie Pawła Kukiza, medialną "katastrofą" są wypowiedzi byłego premiera.

Lider Kukiz'15 komentował te wypowiedzi na antenie TVN 24. Polityk podkreślał, że Donald Tusk ma obowiązek bronienia Polski.

– To człowiek, który mógłby wykorzystać swoją pozycję, ma obowiązek, by bronić Polski. Hasła, które pojawiły się na marszu to skandal i rzecz niedopuszczalna, ale wchodzenie w retorykę, w grono osób potępiających Polskę, to jest coś z pogranicza zdrady. Tusk zachowuje się jak jakaś obca agentura, powinien bronić Polski w świecie

– przekonywał. Jak dodawał, klimat wpisu szefa RE jest taki, że można uznać, iż on afirmuje krytykę Polski.

– Nie robi wyrazistych działań, by dać do zrozumienia, że to obraz zmanipulowany

– dodał.

Odnosząc się do meritum wpisu Tuska, a więc haseł na Marszu Niepodległości, Paweł Kukiz zaznaczył, że nie popiera ONR i organizacja ta zbliża się do momentu, w którym trzeba będzie rozważyć jej delegalizację.

– Ale jeżeli ONR, to trzeba zainteresować się delegalizacją Antify, to bojówki terrorystyczne

– wskazał.


/ Źródło: TVN24

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jacek
Matysiak

Jacek Matysiak: Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.