loading
Proszę czekać...
Minister Szczerski dementuje informacje Ukrainy o odbudowie pomników UPA
Opublikowano dnia 23.11.2017 09:06
Minister kancelarii prezydenta Ukrainy Kostiantyn Jelisejew w rozmowie z ukraińską telewizją ICTV stwierdził, że ma zapewnienia ze strony polskiego prezydenta, iż Polska doprowadzi do odbudowania pomników Ukraińskiej Powstańczej Armii. Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski stanowczo zdementował te informacje.  

Krzysztof Szczerski, screen YT

Nie ma żadnych innych ustaleń niż te, które znalazły się w komunikacie opublikowanym po wspólnym posiedzeniu w Krakowie


- powiedział prezydencki minister w rozmowie z portalem wpolityce.pl. Dodał, że w komunikacie nie ma nic na temat odbudowywania pomników. 
 

Nic innego poza tym dokumentem nie zostało ustalone. Wiążą nas zawarte w dokumencie zapisy


- stwierdził. Podkreślił także, że zadaniem strony ukraińskiej jest dbanie o dobrą atmosferę przed planowaną wizytą Andrzeja Dudy na Ukrainie.

źródło: wpolityce.pl

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.