loading
Proszę czekać...
Kompromitacja posła Halickiego. Straszył nielegalną bronią PiSu, a NIK wykazał że kupiono ją za czasów PO
Opublikowano dnia 13.12.2017 13:02
Poseł Platformy Obywatelskiej oskarżył wczoraj z mównicy sejmowej rząd PiS o używanie tzw. broni LRAD - urządzenia dźwiękowego dalekiego zasięgu, którego używanie jest zabronione przez polskie prawo. Sęk w tym, że maszyna została zakupiona na użytek policji w 2010 roku - czyli za czasów rządów PO-PSL. W związku z tym, że używanie jej jako broni jest w Polsce nielagalne, używana jest wyłącznie jako urządzenie nagłaśniające

Andrzej Halicki, screen YT

Pan dzisiaj odwoływał się do etosu "Solidarności". Dzisiaj, 13 grudnia, w tę noc, używacie retoryki, która jako żywo przypomina tę sprzed 36 lat. Czy pan wie, że tam przy kładce stoi ciężarówka LRAD? Czy wyda pan rozkaz wycofania jej do koszar?


- grzmiał poseł Platformy Andrzej Halicki z mównicy Sejmowej podczas debaty dot. wotum zaufania dla rządu. Fakt jest taki, że urządzenie rzeczywiscie jest w Polsce nielegalne, zakupione zostało jednak gdy szefem MSWiA był Jerzy Miller z PO. Naczelna Izba Kontroli w 2012 roku opublikowała miażdżący raport w tej sprawie - stosowanie tego urządzenia jest niezgodne z prawem, zatem konieczne było wyłączyć niektóre jego funkcje. Tym samym policja stała się posiadaczem zwykłych głośników o wartości kilkuset tysięcy złotych. Ponadto NIK alarmował, że "We wniosku około dwukrotnie zawyżono wartość zamówienia".
 

NIK ocenia jako nierzetelne, niegospodarne i niecelowe wydawanie środków publicznych na 6 urządzeń rozgłaszających dużej mocy LRAD wyposażonych w przycisk uruchomienia dźwięku ostrzegawczego


- podsumowała wtedy Naczelna Izba Kontroli. 
 

źródło: wp.pl


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Malowane gołębie
Weterynarz stwierdził, że są to pomalowane barwnikami lokalne gołębie z gatunku pawików.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Kolejna rewolucja w rosyjskiej strefie wpływów, tym razem aksamitna w Armenii
Wszystko wskazuje na to, że fala protestów w Armenii, które zaczęły się w ubiegły poniedziałek, po wczorajszych akcjach policji może się wymknąć spod kontroli. Dziś kolejny dzień demonstracji ulicznych, ale obserwuje się też dość istotne zmiany. Po raz pierwszy wśród protestujących pojawili się ludzie w wojskowych uniformach, jak informuje ormiańska stacja radiowa Azatujon, są to żołnierze, którzy ze swym dowódcą w randze pułkownika postanowili pokazać, że „wojsko jest z narodem”.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Sztukmistrz z Londynu znów nadaje
Były minister finansów Jan Vincent Rostowski mistrz kreatywnej księgowości znów wciska przysłowiową ciemnotę, że to rząd PO-PSL i on osobiście uszczelnili system podatkowy w tym VAT i podjęli walkę z nielegalnym hazardem i chwali się, że był „niezmiernie skuteczny do końca”. Jaki trzeba mieć tupet, ile pychy i zakłamania, żeby tak jak były wicepremier, minister finansów Jan Vincent Rostowski kłamliwie atakować, krytykować i pouczać polski rząd, gdy samemu powinno się odpowiadać nie tylko przed komisją śledczą, co już wkrótce nastąpi, ale i przed Trybunałem Stanu, za to co uczyniło się Polsce, Polakom, a zwłaszcza polskim finansom publicznym.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.