loading
Proszę czekać...
Jerzy Bukowski: Wiatr, a nie chuligani zniszczył nowosądecką Pietę
Opublikowano dnia 13.12.2017 17:02
W najbliższych dniach miał odbyć się odbiór prac renowacyjnych, tymczasem konieczny jest następny remont.

Nowy Sącz, screen YT
            Nie wiem, czy w takiej sytuacji właściwe jest użycie tego określenia, ale zaryzykuję: na szczęście to nie wandale, jak początkowo przypuszczano, ale huraganowy wiatr uszkodził niedawno wyremontowaną Pietę przy alejach Wolności w Nowym Sączu.
            Mieszkańcy miasta obawiali się, że zniszczenie pięknej rzeźby upamiętniającej ofiary II wojny światowej było chuligańskim wybrykiem i bardzo ich to zasmuciło oraz zdenerwowało.
            „Z ustaleń policji wynika jednak, że Pietę uszkodziła wichura. W wyniku silnego podmuchu wiatru, przesunął się namiot osłaniający pomnik, to spowodowało z kolei, że belka wzmacniająca jego konstrukcję strąciła górną część monumentu. Upadek części Piety powodował dalsze  uszkodzenia. Funkcjonariusze wykluczyli, by zniszczenia były dziełem wandali” - czytamy na stronie internetowej Radia Kraków.
            W najbliższych dniach miał odbyć się odbiór prac renowacyjnych, tymczasem konieczny jest następny remont.
            „Monument nie ma głowy, uszkodzone są kamienne płyty,  a cała konstrukcja jest naruszona” - napisano na stronie krakowskiej rozgłośni.


 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: 22 lipca - zwyczajny dzień
Nie ma już dzisiaj fałszywych świąt i rocznic, nie ma ogłupiającej propagandy, nie ma zastępowania prawdy kłamstwem.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: Pierwszy gwizdek w Krakowie
Pierwszy gwizdek rozpoczynający sezon piłkarski 2018/19 rozległ się w Krakowie, gdzie w piątek o godz. 17.45 walkę o punkty w I Lidze rozpoczęli zawodnicy Garbarni i Stali Mielec. Tam też padła pierwsza bramka sezonu, którą w 13’ spotkania zdobył zawodnik Stali, Martin Dobrotka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Udany powrót za kraty przez spalony dom
Podpalacz ostatnie dziesięciolecie spędził w kryminale i traktował to miejsce jako swój prawdziwy dom, do którego koniecznie chciał powrócić.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.