loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jerzy Bukowski: Wiatr, a nie chuligani zniszczył nowosądecką Pietę
Opublikowano dnia 13.12.2017 17:02
W najbliższych dniach miał odbyć się odbiór prac renowacyjnych, tymczasem konieczny jest następny remont.

Nowy Sącz, screen YT
            Nie wiem, czy w takiej sytuacji właściwe jest użycie tego określenia, ale zaryzykuję: na szczęście to nie wandale, jak początkowo przypuszczano, ale huraganowy wiatr uszkodził niedawno wyremontowaną Pietę przy alejach Wolności w Nowym Sączu.
            Mieszkańcy miasta obawiali się, że zniszczenie pięknej rzeźby upamiętniającej ofiary II wojny światowej było chuligańskim wybrykiem i bardzo ich to zasmuciło oraz zdenerwowało.
            „Z ustaleń policji wynika jednak, że Pietę uszkodziła wichura. W wyniku silnego podmuchu wiatru, przesunął się namiot osłaniający pomnik, to spowodowało z kolei, że belka wzmacniająca jego konstrukcję strąciła górną część monumentu. Upadek części Piety powodował dalsze  uszkodzenia. Funkcjonariusze wykluczyli, by zniszczenia były dziełem wandali” - czytamy na stronie internetowej Radia Kraków.
            W najbliższych dniach miał odbyć się odbiór prac renowacyjnych, tymczasem konieczny jest następny remont.
            „Monument nie ma głowy, uszkodzone są kamienne płyty,  a cała konstrukcja jest naruszona” - napisano na stronie krakowskiej rozgłośni.


 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Pietruszka
Pan, który w osiedlowym sklepiku handlował warzywami znienacka podniósł cenę pietruszki.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Perfumy Owsiaka"
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Przemysław
Jarasz

Akcja CBŚP w Radomiu. Zatrzymano mężczyznę w związku z uprowadzeniem krakowskiego biznesmena
61-letni Dariusz S. został wczoraj zatrzymany w Radomiu do rozpracowywanej przez organy ścigania - tragicznie zakończonej - sprawy porwania dla okupu krakowskiego biznesmena w 2013 roku. Zaskoczonego mężczyznę pojmali oficerowie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzący śledztwo wspólnie w policjantami małopolskiej komendy wojewódzkiej i pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.