loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jerzy Bukowski: Sylwestrowy rzut butelką do kontenera
Opublikowano dnia 01.01.2018 15:44
Gdańskim pomysłem zainteresowały się już inne miasta.

morguefile.com
            Po plenerowych zabawach sylwestrowych urządzanych w wielu polskich miastach pozostaje zawsze mnóstwo szkła z rozbitych butelek po różnych napojach wyskokowych, głównie po udających szampana winach musujących. Byłem kiedyś świadkiem, jak w noworoczny poranek zbierano je w ogromnych ilościach z płyty krakowskiego Rynku Głównego.
            Urząd Miasta Gdańska już po raz jedenasty postanowił - z inicjatywy radnych - w bardzo pomysłowy sposób poradzić sobie z tym problemem, a zarazem przyłożyć rękę do wychowania zachowujących się w mało kulturalny sposób ludzi. Każdy, kto wrzuci pustą flaszkę do specjalnego kontenera, weźmie udział w losowaniu nagród. Do Sylwestrowego Konkursu Butelkowego przystępuje co rok kilka tysięcy osób.
            Gdańskim pomysłem zainteresowały się już inne miasta. Przedstawiciele ich władz pytają, jak przebiega taka akcja, ile pojemników jest potrzebnych i co wręcza się jako nagrody.
            W tym roku cztery duże zielone kontenery stanęły na Targu Węglowym i pod Zieloną Bramą. Przed wrzuceniem butelki trzeba było do niej włożyć karteczkę z wyraźnie napisanymi imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu. 4 stycznia nastąpi ich otwarcie i losowanie zwycięzców, którzy otrzymają rower, soundbar, odtwarzacz blu-ray, głośnik bezprzewodowy, miniwieżę oraz smartfon.
            Z każdych zebranych 5 kilogramów szkła symbolizujące Nowy Rok 2018 groszy zostanie przeznaczone na działalność charytatywną Fundacji „Obudź nadzieję”.
            W poprzedniej edycji Sylwestrowego Konkursu Butelkowego zebrano prawie 1300 kg szkła, dzięki czemu Pomorskie Hospicjum dla Dzieci otrzymało 5164 zł.
           
 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Michael Bartsch [TAZ]: "..."Różaniec do granic" został Euroregionowi Nysa oszczędzony"
"Przed 20 laty gdy powołane zostało do życia "Europejskie Miasto Görlitz/Zgorzelec", w pewnej niemieckiej kawiarni wywieszony był napis w języku polskim "Tutaj się nie kradnie"
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kolejne pieniądze na krakowski pomnik gen. Kuklińskiego
Przedstawiający pękający mur berliński i wygięte w łuk ostrze szabli jako symbol oficerskiego honoru monument ma stanąć - jak niedawno informowałem - wiosną br.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Pietruszka
Pan, który w osiedlowym sklepiku handlował warzywami znienacka podniósł cenę pietruszki.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.