loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krzysztof Łapiński: Kto krytykuje prezydenta, krytykuje też prezesa PiS
Opublikowano dnia 15.01.2018 16:06
Każdy, kto oskarża prezydenta o zdradę, musi pamiętać, że nie krytykuje tylko jego, ale stawia zarzuty także prezesowi Kaczyńskiemu - powiedział dziś prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński w Radiu ZET.

KPRP
Łapiński podkreślił, że Andrzej Duda spokojnie reaguje na  krytykę, bo zmiany dokonane w rządzie były uzgodnione z kierownictwem partii. Zdaniem Łapińskiego ich autorem jest Mateusz Morawiecki.

Skoro premier takie propozycje przedstawił, to znaczy, że były one uzgodnione z liderem PiS. Nie było żadnych warunków i szantaży


- powiedział. Rzecznik prezydenta odniósł się również do stanu opozycji. 

- Prezydent na pewno się nie cieszy, że opozycja jest słaba


- stwierdził.

Pytany o to, czy Andrzej Duda podpisze ustawę zaostrzającą przepisy antyaborcyjne, powiedział, że prezydent podkreślał, iż jest przeciwnikiem tzw. aborcji eugenicznej. Jeśli więc ustawa będzie taki warunek spełniać - podpisze ją. Zastrzegł jednak, że przed podpisaniem prezydent dokładnie wczyta się w ten akt prawny. 

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Konwencja w sprawie Morza Kaspijskiego, czyli jak Rosja rozgrywa Iran.
12 sierpnia na szczycie w kazachskim porcie Aktau podpisano konwencję regulującą status Morza Kaspijskiego oraz zasady współpracy 5 państw mających doń dostęp. Negocjacje trwały 22 lata, odbyło się 5 szczytów liderów państw, setki spotkań na niższych szczeblach i negocjacji eksperckich, a do ostatniej chwili nie było wiadomo czy umowa zostanie podpisana. Irańskie media oceniały, przed szczytem, że szansa jej zawarcia wynosi 50 na 50. Już to, że rozmowy trwały tak długo i ostatecznie doszło do zawarcia jakiejś formy porozumienia każe przyjrzeć się temu, co się stało, z większą uwagą. Przede wszystkim z tego powodu, że kształt kompromisu odbija jak w zwierciadle zmieniający się układ sił w regionie oraz zamierzenia i interesy głównych graczy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.