loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
W wieku 63 lat zmarła dziś Lidia Ostałowska
Opublikowano dnia 21.01.2018 13:23
Dziś rano o śmierci znanej reporterki poinformował jej przyjaciel - Wojciech Tochman.

YT, print screen
Po studiach polinistycznych na UW pracowała w "Przyjaciółce". Współpracowała z "Solidarnością". Od czasów transfomacji ustrojowej związana była "Gazetą Wyborczą", dla której realizowała reportaże.

Sama o sobie mówiła, że zajmuje się tymi, którym jest trudniej: mniejszościami, wykluczonymi, trudną młodzieżą.

Była fundatorką i człokiem rady Fundacji ITAKA, wykładowcą gender studies w Instytucie Badań Literackich PAN, autorką trzech zbiorów reportaży.źródło: wikipedia, wp.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Halloween – dobry obyczaj czy nadużycie obyczajowe
Jak co roku 31 października niektórzy z nas będą celebrować tzw. Halloween. Zanim przebierzemy swoje dziecko w kościotrupa, śmierć lub ducha, zastanówmy się w czym tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: "Waszyngton gra kartą atomową"
John Bolton jest w Moskwie. Wczoraj spotkał się z szefem Rady Bezpieczeństwa, generałem Patruszewem, z którym rozmawiał ostatnio w Genewie w sierpniu, a dziś (wtorek), jak podały agencje planowane jest spotkanie z prezydentem Putinem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Sąsiedzi depolonizują historię..."
To, że Ukraińcy na siłę „ukrainizują” historię Kresów Wschodnich RP, przypisując ukraińskość polskim artystom, naukowcom i innym osobom naszego życia publicznego – już wiemy i stało się to niechlubną normą. Tymczasem ostatnio zabrali się za „korygowanie” życiorysu wielkiego Polaka, który co prawda nie miał nic wspólnego ze wschodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, więc nie sposób zrobić było z niego Ukraińca (Litwina, Białorusina) – zatem dopisano mu... niemiecką tożsamość.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.