loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Prezydent Duda: Nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie to, co zrobił Witos, kształtując postawę wsi
Opublikowano dnia 21.01.2018 16:18
Prezydent przemawiał dziś z okazji 144. rocznicy urodzin Wincentego Witosa.

print screen/TT
Dlaczego mówimy o tym, że Wintenty Witos jest jednym z ojców polskiej niepodległości? Otóż Polska zawdzięcza Wincentemu Witosowi rzecz zupełnie niezwykłą w jej dziejach, która ukształtowała tak naprawdę to państwo polskie, które odrodziło się w 1918 roku i później istniało do 39 roku i które jest dzisiaj - wolne, niepodległe, suwerenne. Także dzięki dziełu Wincentego Witosa
- powiedział Andrzej Duda.
 
To nie jest kwestia tego, że Wincenty Witos w 1918 roku walczył w  bronią w ręku (...) to nie jest kwestia tego, czy Wincenty Witos z bronią w ręku stawał w obronie polskich granic w roku 1920. To jest kwestia tego, że nie byłoby tej wolnej, niepodległej, suwerennej Polski, gdyby nie wszystko to, co zrobił dla niej Wincenty Witos kształtując postawę polskiej wsi (...) wyciągając to, co w tych ludziach najlepsze (...) budowania społeczności, która stanowiła wspólnotę
- stwierdził.
 

źródło: TT/tvp

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Wassermann i Majchrowski wreszcie się obudzą?
Nie oczekuję żadnych fajerwerków programowych, ani sensacyjnych obietnic, bo stateczny Kraków nie wierzy w gruszki rosnące na wierzbach, lecz ceni spokój, rozwagę, konsekwencję.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wydarzenie bez precedensu - ratingi Polski w górę, Włoch w dół
1.W ostatni piątek jedna z 3 największych agencji ratingowych Moody’s obniżyła rating Włoch o jeden stopień z Baa2 do Baa3 uzasadniając to wyraźną zmianą strategii budżetowej włoskiego rządu i znacząco podniesionym deficytem, zdecydowanie wyższym niż oczekiwano.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.