loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Prezydent Duda: Nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie to, co zrobił Witos, kształtując postawę wsi
Opublikowano dnia 21.01.2018 16:18
Prezydent przemawiał dziś z okazji 144. rocznicy urodzin Wincentego Witosa.

print screen/TT
Dlaczego mówimy o tym, że Wintenty Witos jest jednym z ojców polskiej niepodległości? Otóż Polska zawdzięcza Wincentemu Witosowi rzecz zupełnie niezwykłą w jej dziejach, która ukształtowała tak naprawdę to państwo polskie, które odrodziło się w 1918 roku i później istniało do 39 roku i które jest dzisiaj - wolne, niepodległe, suwerenne. Także dzięki dziełu Wincentego Witosa
- powiedział Andrzej Duda.
 
To nie jest kwestia tego, że Wincenty Witos w 1918 roku walczył w  bronią w ręku (...) to nie jest kwestia tego, czy Wincenty Witos z bronią w ręku stawał w obronie polskich granic w roku 1920. To jest kwestia tego, że nie byłoby tej wolnej, niepodległej, suwerennej Polski, gdyby nie wszystko to, co zrobił dla niej Wincenty Witos kształtując postawę polskiej wsi (...) wyciągając to, co w tych ludziach najlepsze (...) budowania społeczności, która stanowiła wspólnotę
- stwierdził.
 

źródło: TT/tvp

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Konwencja w sprawie Morza Kaspijskiego, czyli jak Rosja rozgrywa Iran.
12 sierpnia na szczycie w kazachskim porcie Aktau podpisano konwencję regulującą status Morza Kaspijskiego oraz zasady współpracy 5 państw mających doń dostęp. Negocjacje trwały 22 lata, odbyło się 5 szczytów liderów państw, setki spotkań na niższych szczeblach i negocjacji eksperckich, a do ostatniej chwili nie było wiadomo czy umowa zostanie podpisana. Irańskie media oceniały, przed szczytem, że szansa jej zawarcia wynosi 50 na 50. Już to, że rozmowy trwały tak długo i ostatecznie doszło do zawarcia jakiejś formy porozumienia każe przyjrzeć się temu, co się stało, z większą uwagą. Przede wszystkim z tego powodu, że kształt kompromisu odbija jak w zwierciadle zmieniający się układ sił w regionie oraz zamierzenia i interesy głównych graczy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.