loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Prezydent Duda: Nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie to, co zrobił Witos, kształtując postawę wsi
Opublikowano dnia 21.01.2018 16:18
Prezydent przemawiał dziś z okazji 144. rocznicy urodzin Wincentego Witosa.

print screen/TT
Dlaczego mówimy o tym, że Wintenty Witos jest jednym z ojców polskiej niepodległości? Otóż Polska zawdzięcza Wincentemu Witosowi rzecz zupełnie niezwykłą w jej dziejach, która ukształtowała tak naprawdę to państwo polskie, które odrodziło się w 1918 roku i później istniało do 39 roku i które jest dzisiaj - wolne, niepodległe, suwerenne. Także dzięki dziełu Wincentego Witosa
- powiedział Andrzej Duda.
 
To nie jest kwestia tego, że Wincenty Witos w 1918 roku walczył w  bronią w ręku (...) to nie jest kwestia tego, czy Wincenty Witos z bronią w ręku stawał w obronie polskich granic w roku 1920. To jest kwestia tego, że nie byłoby tej wolnej, niepodległej, suwerennej Polski, gdyby nie wszystko to, co zrobił dla niej Wincenty Witos kształtując postawę polskiej wsi (...) wyciągając to, co w tych ludziach najlepsze (...) budowania społeczności, która stanowiła wspólnotę
- stwierdził.
 

źródło: TT/tvp

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: UE dopiero będzie mieć kłopoty, czyli o jednego Donalda za dużo
Tam gdzie jest Donald Tusk tam zawsze są problemy i szkody. Powinniśmy jednak być wdzięczni Donaldowi Tuskowi i Fransowi Timmermansowi, bo to właśnie dzięki nim pozbywamy się ostatecznie złudzeń, co do samej Unii i wątpliwości, że tacy ludzie mogą zrobić cokolwiek dobrego i sensownego dla Polski.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Im więcej zwrócili mafii reprywatyzacyjnej, tym większe nagrody otrzymali od HGW
Wczoraj Komisja Weryfikacyjna ogłosiła komunikat o ogromnych nagrodach, jakie wypłaciła urzędująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w latach 2007-2013 pracownikom Biura Gospodarki Nieruchomościami (od roku 2014 zamiast premii władze miasta uruchomiły dla tych pracowników dodatek motywacyjny do wynagrodzenia).
avatar
Jerzy
Bukowski

Skandaliczny mural z Baumanem
Jest to poważne nadużyciem moralne, historyczne i polityczne popełnione przez dyrekcję Polin.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.