loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Papież Franciszek przeprasza i żałuje za swoje słowa
Opublikowano dnia 23.01.2018 08:31
Papież Franciszek przeprasza za swoje słowa, które wygłosił kilka dni temu w Chile dotyczące biskupa Osorno Juana Barrosa Madrida. Franciszek wcześniej wspierał hierarchę, którego dymisji chciały ofiary pedofilii.

Youtube.com/Vatican News
Franciszek rozmawiał z mediami na pokładzie samolotu kierującego się z Peru do Rzymu. W trakcie rozmowy pojawił się wątek dotyczący wypowiedzi Ojca Świętego, którą wygłosił w ubiegłym tygodniu w Chile. Franciszek powiedział wówczas, że zarzuty pod adresem biskupa Juana Barrosa Madrida oskarżanego o pedofilię są bezpodstawne, gdyż nie widział dowodów, które mogłyby potwierdzić winę duchownego.

Słowa Ojca Świętego spotkały się z krytyką. Rozczarowani byli wierni i ofiary pedofilii z Chile. W sprawie słów Franciszka zabrał głos przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich kardynał Sean Patrick O’Malley. Według niego  wypowiedź papieża może świadczyć o tym, że pozostawił on bez pomocy ofiary molestowania seksualnego dookonanego przez duchownych.

Rozmawiając z dziennikarzami papież przeprosił za swoje słowa.

– Skrzywdziłem ich, nie zdając sobie z tego sprawy. To był bezsensownie zadany ból – powiedział papież Franciszek.

Ojciec Święty oświadczył jednak, że biskup Osorno Juan Barroso Madrid pozostanie na stanowisku, jeśli nie pojawią się dowody świadczące o jego winie.

Źrodło: Reuters, BBC

BB

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Znika pomnik generała, "który się kulom nie kłaniał"
Świerczewski był aktywnym działaczem komunistycznym, który walczył przeciwko Polsce w 1920 roku jako oficer Armii Czerwonej.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli kłamstwu dać godzinę przewagi, to prawda już go nigdy nie dogoni
Gdzieś przeczytałem (mniejsza o to gdzie), że przegrywamy, a właściwie już przegraliśmy z kretesem "bitwę o prawdę historyczną" w sieci. Na podstawie jakichś tam kryteriów i statystyk ktoś doszedł do takich właśnie bardzo ponurych i masochistycznych wniosków. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wzrost PKB w IV kw. 2017 roku wynoszący aż 5,1 proc., dobrym prognostykiem na rok 2018
Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał w poprzednim tygodniu wstępne szacunki wzrostu Produktu Krajowego Brutto (PKB) w IV kwartale 2017 roku, z których wynika, że wzrost ten wyniósł aż 5,1 proc. w porównaniu do IV kwartału 2016 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.