loading
Proszę czekać...
Papież Franciszek przeprasza i żałuje za swoje słowa
Opublikowano dnia 23.01.2018 08:31
Papież Franciszek przeprasza za swoje słowa, które wygłosił kilka dni temu w Chile dotyczące biskupa Osorno Juana Barrosa Madrida. Franciszek wcześniej wspierał hierarchę, którego dymisji chciały ofiary pedofilii.

Youtube.com/Vatican News
Franciszek rozmawiał z mediami na pokładzie samolotu kierującego się z Peru do Rzymu. W trakcie rozmowy pojawił się wątek dotyczący wypowiedzi Ojca Świętego, którą wygłosił w ubiegłym tygodniu w Chile. Franciszek powiedział wówczas, że zarzuty pod adresem biskupa Juana Barrosa Madrida oskarżanego o pedofilię są bezpodstawne, gdyż nie widział dowodów, które mogłyby potwierdzić winę duchownego.

Słowa Ojca Świętego spotkały się z krytyką. Rozczarowani byli wierni i ofiary pedofilii z Chile. W sprawie słów Franciszka zabrał głos przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich kardynał Sean Patrick O’Malley. Według niego  wypowiedź papieża może świadczyć o tym, że pozostawił on bez pomocy ofiary molestowania seksualnego dookonanego przez duchownych.

Rozmawiając z dziennikarzami papież przeprosił za swoje słowa.

– Skrzywdziłem ich, nie zdając sobie z tego sprawy. To był bezsensownie zadany ból – powiedział papież Franciszek.

Ojciec Święty oświadczył jednak, że biskup Osorno Juan Barroso Madrid pozostanie na stanowisku, jeśli nie pojawią się dowody świadczące o jego winie.

Źrodło: Reuters, BBC

BB

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Ból…
Gdyby nie inicjatywa władz, mielibyśmy dziś na pierwszych stronach polskich i zagranicznych gazet prawdziwe a nie kadrowane z wielkim wysiłkiem pracowników Agory gorszące sceny z Warszawy. I mielibyśmy wielkiego kaca, że daliśmy sobie zepsuć święto, które raz tylko dane nam było przeżywać. I to tylko, że na to nie pozwolono powinno być dla nas ważne.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk wysoko zawiesza poprzeczkę
Nie odnoszę się do treści przemówień Tuska, lecz wyłącznie do retoryki i erystyki, którymi znakomicie włada.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Największa demokracja świata
Świat stał się globalną wioską, to prawda, ale interesy narodowe i państwowe wciąż są głównym drogowskazem i punktem odniesienia. Globalizacja polityki międzynarodowej nie polega na tym, że poszczególne kraje przestają mieć interesy czy że je grzecznie przekazują organizacjom międzynarodowym, tylko na tym, że owe interesy stają się przedmiotem rozgrywek globalnych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.