loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił białą księgę ws. reformy sądownictwa
Opublikowano dnia 08.03.2018 12:43
Premier Mateusz Morawiecki dziś w Brukseli podczas spotkania z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jeanem-Claudem Junckerem przedstawił białą księgę w sprawie reform polskiego wymiaru sprawiedliwości.

mr.gov.pl
W ośmiu rozdziałach księgi opisano zarówno stan sprzed zmian – i to, z jakimi problemami borykał się polski wymiar sprawiedliwości – jak i opis najważniejszych reform ze wskazaniem sposobu, w jaki poprawią one jakość sądownictwa. 

W białej księdze zawarto też cytaty z orzeczeń międzynarodowych trybunałów i opinii Komisji Weneckiej – które były dotąd pomijane, choć wynika z nich, że polskie reformy odpowiadają europejskim standardom.
 

mk/źródło: tvpinfo
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kościelne "piosenki zakazane"
Stosowny dokument będzie pierwszym efektem sesji plenarnej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: Mistrz "Demolka" Tusk
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Andrzej
Kołodziejski

Andrzej Kołodziejski: Mundurowe postulaty
Trzy miesiące od konferencji prasowej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, która odbyła się 27 marca, mundurowe związki zawodowe mają podjąć decyzję dotyczącą ogłoszenia ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.