loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Premier Morawiecki spotkał się z przewodniczącym Światowego Kongresu Żydów
Opublikowano dnia 08.03.2018 19:28
Według nieoficjalnych danych Premier Mateusz Morawiecki spotkał się podczas pobytu w Brukseli z prezesem Światowego Kongresu Żydów Ronaldem Lauderem.
Podczas spotkania poruszony był temat kontrowersji wokół nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. - Spotkanie było bardzo udane - powiedział naszej dziennikarce rmf24.pl Katarzynie Szymańskiej-Borginon szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Zobacz Przemówienie do Rolanda Laudera do 100 osób z całego świata, które przeżyły Auschwitz w w 70. rocznicę wyzwolenia obozu


Nowelizacja ustawy o IPN weszła w życie 1 marca. Zakłada ona m.in., że każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni". Nowela wywołała krytykę m.in. ze strony Izraela i USA.

[SONDAŻ]: Nowelizacja ustawy o IPN nie zaszkodziła prezydentowi i premierowi

Źródło: RMF24.pl , JP
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Maciej
Skotnicki

Maciej Skotnicki: Rozumiem Twoją frustrację
Może wybierasz się na Czarny Protest. Wydaje Ci się, że popierasz postulaty na nim przedstawiane. Jednak, czy chcesz firmować swoją twarzą tę sprawę?
avatar
Jerzy
Bukowski

KdSZZwZzRORwSPPPMKoPTdMK
Myślę, że trzeba jak najszybciej zgłosić tę nazwę do Księgi Rekordów Guinnessa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Mafia w Warszawie wyłudzała pieniądze i kamienice, ze wsparciem z budżetu państwa
Wczoraj Komisja Weryfikacyjna pod przewodnictwem Patryka Jakiego zaprezentowała raport dotyczący wyłudzeń zarówno środków finansowych jak i nieruchomości w naturze przez grupę mecenasa Roberta N. (przez wiele lat dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, brata urzędniczki zatrudnionej w ministerstwie sprawiedliwości za rządów PO-PSL, beneficjentki wielu milionów złotych pochodzących z tego procederu).
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.