loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Michał Ossowski, red. naczelny "TS": Znieśmy karę śmierci za zły gen
Opublikowano dnia 19.03.2018 17:41
„Sprzeciwiam się poddawaniu ludzkiego życia pod czyjekolwiek wybory. Poród jest konsekwencją zajścia w ciąże, a nie jakiegoś wyboru”. Te słowa, wypowiedziane przez Kaję Godek w rozmowie z Barbarą Michałowską na łamach najnowszego wydania Tygodnika Solidarność, są dla mnie osobiście kwintesencją dyskusji o aborcji. To my, przyszli rodzice, poprzez swoje działania podejmujemy decyzję o przyjściu na świat naszego dziecka i nowego człowieka. To my ponosimy za nie odpowiedzialność od chwili poczęcia. Nie mamy jednak prawa decydować o jego życiu.

screen YT
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Nie da się mówić o tej nieuleczalnej jak dotąd chorobie nie poruszając kwestii eugeniki aborcyjnej. W 2016 roku w wyniku dozwolonych prawem aborcji zabito 1100 dzieci, z czego ponad 95 procent na podstawie przepisu zezwalającego na usunięcie ciąży, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu. W tym samym roku dokonano dwóch zabiegów aborcyjnych w związku z popełnieniem czynu zabronionego. Te dane jednoznacznie pokazują manipulację zwolenników prawa do aborcji, którzy często jako koronny argument wskazują, że zakaz aborcji będzie skazywał kobiety na rodzenie dzieci, które zostały poczęte w wyniku przestępstwa.

Eugenika aborcyjna oznacza w rzeczywistości karę śmierci dla najbardziej bezbronnej części naszego społeczeństwa. Nie zadaje się im pytań. Nie daje wyboru. Jak egoistycznie  brzmią w obliczu tego słowa zwolenniczek aborcji – moje ciało, moja sprawa. Domagają  się prawa do dysponowania swoim ciałem odmawiając jednocześnie  prawa do życia swoim dzieciom.

Znieśmy karę śmierci za zły gen.

Michał Ossowski

Artykuł pochodzi z najnowszego numeru "TS" (12/2018) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Cela+"
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Graf
Zero

"Wiara" Anna Kańtoch | Recenzja | Grafzero
Tajemnicza zbrodnia w "cieniu Czarnobyla"
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że Włochy czekają powtórne wybory parlamentarne
Mija już blisko 2 miesiące od wyborów parlamentarnych we Włoszech, a z wypowiedzi liderów ugrupowań, które odnotowały najlepsze wyniki wynika, że jest coraz mniej szans na utworzenie rządu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.