loading
Proszę czekać...
Michał Ossowski, red. naczelny "TS": Znieśmy karę śmierci za zły gen
Opublikowano dnia 19.03.2018 17:41
„Sprzeciwiam się poddawaniu ludzkiego życia pod czyjekolwiek wybory. Poród jest konsekwencją zajścia w ciąże, a nie jakiegoś wyboru”. Te słowa, wypowiedziane przez Kaję Godek w rozmowie z Barbarą Michałowską na łamach najnowszego wydania Tygodnika Solidarność, są dla mnie osobiście kwintesencją dyskusji o aborcji. To my, przyszli rodzice, poprzez swoje działania podejmujemy decyzję o przyjściu na świat naszego dziecka i nowego człowieka. To my ponosimy za nie odpowiedzialność od chwili poczęcia. Nie mamy jednak prawa decydować o jego życiu.

screen YT
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Nie da się mówić o tej nieuleczalnej jak dotąd chorobie nie poruszając kwestii eugeniki aborcyjnej. W 2016 roku w wyniku dozwolonych prawem aborcji zabito 1100 dzieci, z czego ponad 95 procent na podstawie przepisu zezwalającego na usunięcie ciąży, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu. W tym samym roku dokonano dwóch zabiegów aborcyjnych w związku z popełnieniem czynu zabronionego. Te dane jednoznacznie pokazują manipulację zwolenników prawa do aborcji, którzy często jako koronny argument wskazują, że zakaz aborcji będzie skazywał kobiety na rodzenie dzieci, które zostały poczęte w wyniku przestępstwa.

Eugenika aborcyjna oznacza w rzeczywistości karę śmierci dla najbardziej bezbronnej części naszego społeczeństwa. Nie zadaje się im pytań. Nie daje wyboru. Jak egoistycznie  brzmią w obliczu tego słowa zwolenniczek aborcji – moje ciało, moja sprawa. Domagają  się prawa do dysponowania swoim ciałem odmawiając jednocześnie  prawa do życia swoim dzieciom.

Znieśmy karę śmierci za zły gen.

Michał Ossowski

Artykuł pochodzi z najnowszego numeru "TS" (12/2018) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Padają ostatnie szańce obrony III RP
Tuż po wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach, a przed objęciem urzędu prezydenta, zaapelował on do rządzącej koalicji PO-PSL, aby nie podejmowali zmian, które mogą w przyszłości kreować konflikty.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Lotna Czytelnia" nad Wisłą
Często spaceruję tym bulwarem, będę się więc bacznie przyglądał wypoczywającym na nim krakowianom i turystom, aby zobaczyć, czy zagłębiają się w lekturze książek.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: 22 lipca - zwyczajny dzień
Nie ma już dzisiaj fałszywych świąt i rocznic, nie ma ogłupiającej propagandy, nie ma zastępowania prawdy kłamstwem.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.