loading
Proszę czekać...
Dr Bawer Aondo-Akaa: W Wielki Czwartek usłyszałem jedno z najlepszych kazań w moim krótkim życiu...
Opublikowano dnia 31.03.2018 00:15
- Proszę państwa, wczoraj w Wielki Czwartek, podczas Liturgii Wieczerzy Pańskiej (J 13, 1-15) u oo. Dominikanów Krakowie, usłyszałem jedno z najlepszych kazań w moim stosunkowo krótkim życiu. Kazanie wygłosił o. Karol Karbownik OP. Dzisiaj, podczas Świętej Liturgii Męki Pańskiej (J 18, 1 – 19, 42) o. Paweł Klimczak OP wygłosił genialne wręcz kazanie

Mateo Cerezo Ecce Homo
Kazania te, proszę Państwa, myślę, że uzupełniały się nawzajem kilkoma istotnymi sprawami. Pierwsza z nich jest taka, że Pan Jezus Chrystus poprzez swoje gesty dotykał ludzi tak, iż wiedzieli oni, że jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem, prawdziwym Zbawicielem. Kolejną kwestią jest ta, iż w rzeczywistości, tak jak pisał Pan G. K. Chesterton, wszyscy i "wszystko" zostało uratowane z wielkiej, kosmicznej katastrofy. Czytając - pradawną Prawdziwą Opowieść - Ewangelię oraz wsłuchując się w nią, coraz bardziej poznaję przedmioty i ludzi otaczające mnie i one doprowadzają mnie coraz bardziej do Pana Boga Trójjedynego. 

Z Panem Bogiem!!!
dr Bawer Aondo - Akaa
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jacek
Matysiak

Jacek Matysiak: Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.