loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Rodzice osób niepełnosprawnych nie przyjęli propozycji porozumienia z rządem
Opublikowano dnia 24.04.2018 14:07
Zobowiązanie do podniesienia z dniem 1 czerwca renty socjalnej do poziomu najniższej emerytury – taką m.in. propozycję porozumienia w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych przedstawiła we wtorek protestującym w Sejmie rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Youtube.com/Telewizja Republika
Rzeczniczka Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnopsrawnych uważa, że propozycje przedstawione przed rząd nie są dla nich porozumieniem.

– Przedstawiona propozycja nie jest dla nas porozumieniem; nie wierzymy w dobrą wolę rządu - oświadczyła Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

Propozycje protestującym przywiozła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

– Przywiozłam propozycję porozumienia w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych przez Radę Ministrów, zawarte pomiędzy Radą Ministrów, reprezentowaną przez panią minister RPiPS Elżbietę Rafalską, zarazem przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego oraz pełnomocnikiem rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztofem Michałkiewiczem, a przedstawicielami środowiska osób niepełnosprawnych. W tym porozumieniu jest zobowiązanie do podniesienia z dniem 1 czerwca tego roku wysokości renty socjalnej do poziomu równego najniższej emeryturze i – jako załącznik – jest projekt ustawy. – powiedziała rzeczniczka rządu. 

Rzeczniczka Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnopsrawnych stwierdziła, że rząd nie podchodzi do ich propozycji poważnie.
 

– Nie wierzymy w dobrą wolę rządu. Bardzo czekałyśmy tutaj na panią. Sądziłyśmy, że państwo podejdą do problemu poważnie i podpiszemy porozumienie, kiedy w projekcie ustawy znajdzie się również pierwszy postulat, mówiący o skromnym dodatku 500 zł do życia dla tych osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji – powiedziała Hartwich do rzeczniczki rządu. – Dziękujemy, proszę się zastanowić, szkoda czasu waszego – podkreśliła.Iwona Hartwich.

 Źródło: tvpparlament.pl

BB

n
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Kazimierz
Paczesny

Kazimierz Paczesny: Krym złączony z Rosją
Kilka dni temu Rosja połączyła się z Krymem mostem drogowym, omijając stałym połączeniem teren Ukrainy oraz płacąc A. Rotenbergowi za jego budowę blisko 4 miliardy dolarów amerykańskich.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Okazuje się, że dla Izraela jesteśmy czymś w rodzaju wzorca do naśladowania...
Przy wszystkich niemiłych - mówiąc delikatnie - gestach, jakie nas ostatnio spotkały ze strony Izraela, to jednak okazuje się, że dla tego państwa jesteśmy czymś w rodzaju wzorca do naśladowania.
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: Potrzebna Wspólnota Narodowa. Czy nas Polaków więcej łączy czy nas dzieli?
Spór, rzecz naturalna, kiedy poszukujemy rozwiązań spraw trudnych, gdy przekształci się w zajadłą walkę wywołującą nienawiść jest drogą wiodącą ku katastrofie. Takiej katastrofy Polacy doświadczyli w końcu XVIII w., gdy stracili wielką Rzeczpospolitą.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.