loading
Proszę czekać...
Bawaria wprowadza nakaz wieszania krzyży w urzędach
Opublikowano dnia 24.04.2018 16:34
- Krucyfiksy mają w przyszłości wisieć we wszystkich urzędach Bawarii. Decyzja została podjęta przez rząd stanowy - informuje niemiecki Spiegel.

pixabay.com
Rząd w Bawarii uznał, że krzyż jest podstawowym symbolem tożsamości kulturowo-chrześcijańskiej. Dlategoo od 1 czerwca 2018 r. wszystkie gminy i powiaty mają obowiązek wieszania w podległych im urzędach krzyże na ścianach. Umieszczenie krzyża ma być znakiem przywiązania do podstawowych wartości, porządku prawnego i społecznego w Bawarii i Niemczech.

mk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Graf
Zero

[Grafzero vlog literacki]: "Psalm jedwabny" Tadeusz Nowak | Jeden wiersz
O czym pisał Tadeusz Nowak?
avatar
Kazimierz
Paczesny

Kazimierz Paczesny: Krym złączony z Rosją
Kilka dni temu Rosja połączyła się z Krymem mostem drogowym, omijając stałym połączeniem teren Ukrainy oraz płacąc A. Rotenbergowi za jego budowę blisko 4 miliardy dolarów amerykańskich.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Okazuje się, że dla Izraela jesteśmy czymś w rodzaju wzorca do naśladowania...
Przy wszystkich niemiłych - mówiąc delikatnie - gestach, jakie nas ostatnio spotkały ze strony Izraela, to jednak okazuje się, że dla tego państwa jesteśmy czymś w rodzaju wzorca do naśladowania.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.