loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Zwycięstwo Solidarności. Czyczerski, Szarek i Pasis nowymi członkami RN
Opublikowano dnia 21.06.2018 12:01
Nowymi członkami Rady Nadzorczej spółki KGHM Polska Miedź S.A. wybranymi spośród załogi zostali Józef Czyczerski, Bogusław Szarek i Ireneusz Pasis. Nie ma jeszcze wyników z komisji poza granicami kraju, gdzie też można było głosować, ale wynik wyborów nie powinien się już zmienić. To oznacza zwycięstwo Solidarności, bo właśnie wszyscy wybrani członkowie RN z ramienia załogi kombinatu reprezentują NSZZ Solidarność - pisze portal miedziowe.pl.

solidarnosc.org.pl
Wybory do Rady Nadzorczej miedziowej spółki trwały dwa dni. Po raz pierwszy do urn mogli pójść pracownicy wszystkich spółek Grupy Kapitałowej oraz ci zatrudnieni w zagranicznych aktywach należących do KGHM. O trzy wolne miejsca w RN walczyło ośmiu kandydatów
Według wstępnych, ale nieoficjalnych jeszcze wyników, największą ilość głosów zdobył Józef Czyczerski, szef NSZZ Solidarność na Rudnej. W dalszej kolejności są także reprezentanci Solidarności: Bogusław Szarek z kopalni Polkowice-Sieroszowice oraz Ireneusz Pasis z Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń "PeBeKa". I ta cała trójka zasiądzie w nowej Radzie Nadzorczej KGHM-u.
 
Na kolejnych miejscach znaleźli się Leszek Hajdacki i Ryszard Zbrzyzny, liderzy Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego. W wyborach startowali też Krzysztof Łuka, przewodniczący związku w Hucie Miedzi Głogów, Marcin Leśków ze Związku Zawodowego Pracowników Technicznych i Administracji "Dozór" i niezrzeszony Waldemar Brus.

Źródło: miedziowe.pl.
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Upadek kompradorskich elit z ojkofobią
Rok 1989 był rokiem euforii, ulgi i nadziei; mógł dać nam szansę na wolność i suwerenność. Tak się jednak nie stało. Beneficjentami przewrotu stały się skażone magdalenkową zmową, postkomunistyczne elity. Euforia tamtych lat zamieniała się w rozgoryczenie, ulga stała się ciężarem oszukania, a przygasła nadzieja została zastąpiona narodową apatią. Relatywizowana rzeczywistość zamieniła się w oszukańczą post-prawdę, która zadawalała już tylko lewacką stronę politycznej sceny.
avatar
Graf
Zero

Grafzero vlog : "Silva Rerum II" Kristina Sabaliauskaitė | Recenzje
Podróż do XVIII-wiecznego Wilna
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Więcej dyskrecji, panowie generałowie i oficerowie!
Stara zasada głosi, że armia powinna być „wielkim niemową”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.