loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] PiS chce zmienić ordynację wyborczą do PE? Jacek Sasin: Nie ma co z tym czekać
Opublikowano dnia 25.06.2018 15:52
Zdaniem szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów aktualna ordynacja wyborcza do PE jest zła. "Jeśli chcielibyśmy ją zmieniać, to nie ma co z tym czekać" - ocenił Jacek Sasin w rozmowie z Beatą Michniewicz na antenie Trójki Polskiego Radia.

Jacek Sasin, screen YT

Wybory są za rok. To jest dużo i mało; i jeśli chcielibyśmy zmieniać ordynację, to pewnie nie ma co z tym czekać


- mówił Jacek Sasin.
 

Dzisiaj zdarza się tak, że są takie okręgi, które 'pożerają' mandaty z innych okręgów wyborczych. Siła głosu każdego głosującego jest różna, zależna właśnie od tego, w którym okręgu głosuje (...) To jest bardzo niejasna ordynacja, pozostawiająca takie wrażenie, że niektóre regiony są bardzo mocno niereprezentowane


- tłumaczył polityk. Zgodnie z projektem nowelizacji Kodeksu wyborczego autorstwa Prawa i Sprawiedliwości każdy okręg wyborczy w wyborach do PE ma mieć przypisaną konkretną liczbę przynajmniej trzech posłów wybieranych do europarlamentu.

Fragment rozmowy nt. zmiany ordynacji od 9:20. raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Marian
Panic

M.Panic: Kiedy Niemcy zrozumieją, że są ostatnimi, którzy mają prawo zajmować się polskim antysemityzmem?
Kiedyż wreszcie Niemcy zrozumieją, że są tymi ostatnimi, którzy mają prawo zajmować się polskim antysemityzmem - pisać o nim artykuły, robić programy telewizyjne, słuchowiska radiowe, organizować panele dyskusyjne, a zwłaszcza promować z taką gorliwością polskojęzycznych autorów szkalujących polski naród. Czy doprawdy nie czują, jaką wściekłość wywołuje to wśród Polaków? W każdym razie w tych 40 procentach polskiego społeczeństwa, które ma jeszcze poczucie honoru i godności. Reszcie jest to przecież zupełnie obojętne, a sporej grupie to wręcz odpowiada. Polska się wyludnia i to dwojako. Wyludnia się biologicznie, ale jeszcze szybciej wyludnia się z Polaków i nie ma to nic wspólnego z napływem cudzoziemców - niestety.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: W ciągu 2 ostatnich lat w ramach konfiskaty rozszerzonej zajęto majątek o wartości 4 mld zł
Jak poinformował w Jasionce k. Rzeszowa podczas Kongresu 590 wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w efekcie m. in. przepisów o konfiskacie rozszerzonej zajęto tylko przez 10 miesięcy tego roku, majątek przestępców o wartości ponad 2,5 mld zł.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Popularny podróżnik zawiódł własny elektorat"
Raczej mało kto uwierzy, że zgadzając się na wpisanie swojego nazwiska na listę wyborczą naprawdę nie wiedział, z jakimi obowiązkami wiąże się sprawowanie mandatu radnego.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.