loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Wideo] Niemcy już się nie kryją. Czują się "szczególnie odpowiedzialni za Polskę"
Opublikowano dnia 22.07.2018 13:14
Prof. Małgorata Gersdorf gościła w niemieckim Karlsruhe na konferencji organizowanej przez tamtejszy Trybunał Federalny, która wygłosiła przemówienie. Co łatwe do przewidzenia skarżyła się na reformę sądownictwa, jednak duże wątpliwości budzi wypowiedź Bettiny Limperg, prezes niemieckiego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości.

zrzut z ekranu
– Prawnikom nie wolno milczeć w obliczu zła wyrządzonemu polskiemu wymiarowi sprawiedliwości przez ustawę uchwalane w ciągu ostatnich 2,5 roku – powiedziała Gersdorf, która dodała, że – ośrodek władzy będzie skupiony w jednym ręku, na Nowogrodzkiej. Myśmy już to przeżyli, przeżyjemy i teraz, ale nie sądzę, żeby było siłowe rozwiązanie i wojna domowa.

– Słuchając pani wykładu miałam łzy w oczach, to wszystko dzieje się tak blisko nas w Polsce, za którą jesteśmy szczególnie odpowiedzialni jako Niemcy – oceniła te słowa Limperg.
  Źróło: Wiadomości / Twitter/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Umarł krakowski globtrotter
Grodecki zasłynął ułożonym przez siebie „Dekalogiem podróżnika”:
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.