loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Wideo] Niemcy już się nie kryją. Czują się "szczególnie odpowiedzialni za Polskę"
Opublikowano dnia 22.07.2018 13:14
Prof. Małgorata Gersdorf gościła w niemieckim Karlsruhe na konferencji organizowanej przez tamtejszy Trybunał Federalny, która wygłosiła przemówienie. Co łatwe do przewidzenia skarżyła się na reformę sądownictwa, jednak duże wątpliwości budzi wypowiedź Bettiny Limperg, prezes niemieckiego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości.

zrzut z ekranu
– Prawnikom nie wolno milczeć w obliczu zła wyrządzonemu polskiemu wymiarowi sprawiedliwości przez ustawę uchwalane w ciągu ostatnich 2,5 roku – powiedziała Gersdorf, która dodała, że – ośrodek władzy będzie skupiony w jednym ręku, na Nowogrodzkiej. Myśmy już to przeżyli, przeżyjemy i teraz, ale nie sądzę, żeby było siłowe rozwiązanie i wojna domowa.

– Słuchając pani wykładu miałam łzy w oczach, to wszystko dzieje się tak blisko nas w Polsce, za którą jesteśmy szczególnie odpowiedzialni jako Niemcy – oceniła te słowa Limperg.
  Źróło: Wiadomości / Twitter/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Marsz totalnej opozycji na śmietnik historii
Święto Wojska Polskiego powinno być okazją do radości i dumy dla każdego, kto kocha naszą ojczyznę.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli ktoś zastanawia się nad upadkiem niemieckiego dziennikarstwa, spieszę z odpowiedzią
Jeśli ktoś się zastanawia - tak jak ja - nad nieprawdopodobnym wręcz upadkiem dziennikarstwa - i w ogóle mediów - u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli szuka tego przyczyny i próbuje się dowiedzieć, czy tak było zawsze, ewentualnie kiedy się to zaczęło, to odpowiedź jest właściwie tylko jedna: tak było zawsze.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Gospodarka w II kwartale także na „piątkę z plusem”
Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał tzw. szybki szacunek PKB w II kwartale tego roku, z którego wynika, że niewyrównany sezonowo wzrósł on realnie o 5,1% w stosunku do II kwartału 2017 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.