loading
Proszę czekać...
Irackie MSZ prosi Watykan o pomoc ws. zatrzymania chrześcijan w kraju
Opublikowano dnia 08.08.2018 16:15
Irackie MSZ przyznało, że jego rząd koordynuje ze Stolicą Apostolską działania mające na celu powstrzymanie zjawiska „zorganizowanej emigracji” chrześcijan z Iraku. - Chrześcijanie są prawdziwą częścią składową narodu irackiego – dodał.

Źródło: screen YouTube
- Jesteśmy zadowoleni z ich obecności i zamierzamy zapewnić im ochronę” – oświadczył przedstawiciel MSZ.

Według Rezana Kadera, przedstawiciela władz autonomicznego regionu Kurdystanu we Włoszech i przy Stolicy Apostolskiej  tzw. Państwo Islamskie zadało „ostateczny cios” wspólnocie chrześcijańskiej, zajmując zamieszkałą przez nich Równinę Niniwy, jednak eksodus wyznawców Chrystusa zaczął się „dużo wcześniej”. 15 lat temu w Iraku żyło 1,5 mln chrześcijan. Obecnie jest ich 300 tys.

Źródło: misyjne.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Jacek
Matysiak

Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.