loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Prof. Jacek Bartyzel: Niemcy nie mogą być za duże i tworzyć jednego państwa
Opublikowano dnia 09.08.2018 12:23
- Niemcom mniej więcej raz na pół wieku uderza do głowy "faustyczna" mania wielkości, tak jak za II Rzeszy bismarckowsko-wilhelmińskiej, a potem za III Rzeszy narodowo-socjalistycznej.
Rozwiązanie tego problemu jest tylko jedno: Niemcy, zwłaszcza ze względu na swoje centralne położenie w Europie, nie mogą być za duże i tworzyć jednego państwa - pisze prof. Jacek Bartyzel wykładowca Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, konserwatywny publicysta.

screen YouTube

- Trzeba więc wrócić do I Rzeszy, czyli rozczłonkować Niemcy na te historyczne królestwa, księstwa, wolne miasta. Wtedy Bawarowie będą mogli kochać swoją bawarską ojczyznę, Sasi - saską, Hanowerczycy - hanowerską etc. etc.


- pisze prof. Bartyzel na swoim profilu FB

cyk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Trzaskowski złoży też wniosek o delegalizację KPP?
Jeśli nie podoba mu się tylko ON-R, a nie przeszkadza mu KPP to znaczy, że jest stronniczy, wybiórczo traktuje przytoczone wyżej artykuły Konstytucji i Kodeksu karnego oraz wyraźnie sympatyzuje z komunistami.
avatar
Przemysław
Jarasz

Lekarz ginekolog podejrzany o zgwałcenie pacjentki i molestowanie innych. Został zatrzymany przez policję
50-letni lekarz ginekolog z Zabrza jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Został już zatrzymany przez miejscową policję prowadzącą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. Podejrzany medyk został objęty m.in. policyjnym dozorem i absolutnym zakazem wykonywania zawodu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają, że ofiar lekarza może być więcej i apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Jan Vincent Rostowski pluje pod wiatr
Ciekawe, kogo chciał obrazić i sprowokować Sztukmistrz z Londynu Jan Vincent Rostowski; Kornela Morawieckiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a może śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w związku z 10-tą rocznicą jego odważnej akcji w Gruzji, swym ostatnim, głupawym i aroganckim wpisem w mediach społecznościowych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.