loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Robert Biedroń nie wystartuje w Słupsku. Będzie walczył o prezydenturę?
Opublikowano dnia 14.08.2018 08:26
Według „Gazety Wyborczej” Robert Biedroń nie będzie kandydował na drugą kadencję w Słupsku. Do końca roku polityk ma ogłosić start projektu politycznego "Kocham Polskę”.

wikipedia/ Silar/CC BY-SA 4.0
Pierwszym poważnym sprawdzianem dla ugrupowania mają być wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

Po tym jak w „Wyborcza” opublikowała informacje na temat prezydenta Słupska ten napisał na Twitterze: „Fama crescit eundo (plotka rośnie, rozchodząc się). Kocham Słupsk, podobnie jak Polskę.”

Robert Biedroń prezydentem Słupska został w 2014 roku, pokonując w II turze kandydata Platformy Obywatelskiej Zbigniewa Konwińskiego, zdobywając 57 proc. głosów. Wcześniej był związany z Ruchem Palikota.

Ostatni sondaż prezydencki przeprowadzony dla "Super Expressu" daje Biedronowi 17 proc. poparcia i trzecią pozycję. Polityka wyprzedają Donald Tusk i Andrzej Duda.

Źródło: Gazeta Wyborcza/ Super Express
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Ławrow w Bośni, czyli rozgrywka o Donbas wchodzi w nową fazę
Rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow odwiedził stolicę Bośni i Hercegowiny Sarajewo oraz Banja Lukę, stolicę Republiki Serbskiej wchodzącej w skład tego federacyjnego kraju o najbardziej, jak piszą dziennikarze Timesa, skomplikowanym systemie rządów w Europie. Jest on spuścizną pokoju w Dayton, który kończył wojnę na Bałkanach i jednocześnie starał się zbudować kruchy modus vivendi w tym podzielonym, na kantory etniczne kraju. Wizyta jest istotna z kilku powodów, o których trzeba napisać. 
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog zamiast preambuły?
Zgodnie z procedurą petycja zostanie rozpatrzona przez Komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.