loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Video] Prof. Żaryn o Bitwie Warszawskiej: Gdybyśmy przegrali, byłby kolejny rozbiór Polski
Opublikowano dnia 15.08.2018 16:03
- My nie doceniamy cały czas tego, czego byliśmy bohaterami. Po ludzku rzecz ujmując, Armia Czerwona Tuchaczewskiego powinna przejść i rozdeptać Warszawę. Dysproporcje sił były tak jednoznaczne po stronie bolszewickiej, że nic dziwnego, że państwa Zachodu już się szykowały do ewentualnego pokoju czy rozejmu z bolszewikami, żeby ich choć na chwilę zatrzymać na warunkach, które byłyby dla nas fatalne. Kolejny rozbiór Polski – mówi na antenie TV Republika, prof. Jan Żaryn.

Źródło: screen YouTube
Że tak się nie stało, to jest oczywiście Opatrzność Boża i nie mamy co do tego żadnych wątpliwości, my ludzie wierzący. Na szczęście pomogliśmy Panu Bogu, bo na ten czas mimo silnych presji zmobilizowaliśmy się w sposób nadzwyczajny i potrafiliśmy zmobilizować front os Włocławka po Lwów – mówił dalej na antenie TV Republika prof. Jan Żaryn.

Oglądaj całość
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Ławrow w Bośni, czyli rozgrywka o Donbas wchodzi w nową fazę.
Rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow odwiedził stolicę Bośni i Hercegowiny Sarajewo oraz Banja Lukę, stolicę Republiki Serbskiej wchodzącej w skład tego federacyjnego kraju o najbardziej, jak piszą dziennikarze Timesa, skomplikowanym systemie rządów w Europie. Jest on spuścizną pokoju w Dayton, który kończył wojnę na Bałkanach i jednocześnie starał się zbudować kruchy modus vivendi w tym podzielonym, na kantory etniczne kraju. Wizyta jest istotna z kilku powodów, o których trzeba napisać. 
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog zamiast preambuły?
Zgodnie z procedurą petycja zostanie rozpatrzona przez Komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.