loading
Proszę czekać...
[Video] Prof. Żaryn o Bitwie Warszawskiej: Gdybyśmy przegrali, byłby kolejny rozbiór Polski
Opublikowano dnia 15.08.2018 16:03
- My nie doceniamy cały czas tego, czego byliśmy bohaterami. Po ludzku rzecz ujmując, Armia Czerwona Tuchaczewskiego powinna przejść i rozdeptać Warszawę. Dysproporcje sił były tak jednoznaczne po stronie bolszewickiej, że nic dziwnego, że państwa Zachodu już się szykowały do ewentualnego pokoju czy rozejmu z bolszewikami, żeby ich choć na chwilę zatrzymać na warunkach, które byłyby dla nas fatalne. Kolejny rozbiór Polski – mówi na antenie TV Republika, prof. Jan Żaryn.

Źródło: screen YouTube
Że tak się nie stało, to jest oczywiście Opatrzność Boża i nie mamy co do tego żadnych wątpliwości, my ludzie wierzący. Na szczęście pomogliśmy Panu Bogu, bo na ten czas mimo silnych presji zmobilizowaliśmy się w sposób nadzwyczajny i potrafiliśmy zmobilizować front os Włocławka po Lwów – mówił dalej na antenie TV Republika prof. Jan Żaryn.

Oglądaj całość
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Źdźbło w polskim oku – belka w…
W dniu gdy niemieccy politycy zaczynają drążyć temat reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście sporu Bruksela (czy Luksemburg) – Warszawa, jestem zmuszony przypomnieć, że właśnie jedne z liderów frakcji CDU w Bundestagu, a więc urzędujący polityk został wybrany na wiceszefa Trybunału Konstytucyjnego RFN – już wiadomo, że za rok ma zastąpić prezesa tegoż Trybunału w Karlsruhe, gdy ten przejdzie na emeryturę. Zatem akurat u naszego zachodniego sąsiada ta ingerencja polityków w wymiar sprawiedliwości jest dużo większa niż u nas.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.