loading
Proszę czekać...
Obywatele RP usunięci z miejsca obrad KRS przez policję
Opublikowano dnia 27.08.2018 13:08
Policja usunęła członków Obywateli RP blokujących salę obrad Krajowej Rady Sądownictwa. KRS miała dziś wyłonić kandydatów do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.

źródło: Screen You Tube
Poniedziałkowe obrady KRS miały rozpocząć się o godz. 10. Jeszcze przed ich rozpoczęciem zespoły Rady miały wysłuchać czterech kandydatów do Izby Cywilnej i dwóch do Izby Kontroli Nadzwyczajnej. Rozpoczęcie wysłuchań przez zespoły zostało uniemożliwione przez grupę kilkunastu demonstrantów z ruchu Obywatele RP. Protestujący zablokowali wejście do sali, w której miały odbyć się rozmowy z kandydatami.

Demonstranci trzymali transparent z napisem "Zatrzymajcie się". - Zatrzymać ma się KRS, która zamierza tutaj dziś złamać konstytucję. to wielokrotne złamanie konstytucji, bo sama Rada została powołana na mocy niekonstytucyjnej ustawy podpisanej przez prezydenta. Dzisiaj zostanie złamany art, 186 konstytucji który mówi, że Krajowa Rada Sądownictwa stoi na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów - powiedziała Ewa Błaszczyk z Obywatele RP.

- Wpłynęła do nas oficjalna prośba od KRS, rektor wyraził na to zgodę. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to policja będzie mogła wejść (na teren uczelni) - poinformował rzecznik SGGW Krzysztof Szwejk.

Źródło: TVP Info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.