loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krzysztof Cugowski chwali minister Rafalską: "Dzięki niej moja sytuacja bardzo się poprawiła"
Opublikowano dnia 13.09.2018 19:08
Jeden z najsłynniejszych polskich wokalistów od kilku lat publicznie narzekał na wysokość swojej emerytury. Teraz poinformował, że dzięki decyzji minister Elżbiety Rafalskiej, która podniosła najniższe świadczenia, jego sytuacja uległa poprawie.

screen YT

Mnie nie dotyczą żadne obniżania wieku [emerytalnego], podwyższania, bo ja i tak będę musiał pracować do śmierci


- mówił Krzysztof Cugowski w 2015 roku. Wszystko za sprawą faktu, iż jego emerytura jest bardzo niska. W PRL-u nie było zawodu wokalisty, w związku z czym nie mógł odprowadzać składek emerytalnych.
 

Składki zacząłem płacić dopiero w wolnej Polsce jako przedsiębiorca


- powiedział muzyk. Dodał jednak, że decyzje podjęte przez polityków rządu Prawa i Sprawiedliwości poprawiły jego sytuację. 
 

Moja sytuacja emerytalna bardzo się poprawiła ostatnio dzięki pani minister [Rafalskiej], bo podniosła najniższe świadczenia. Dostaję tysiąc złotych z kawałkiem


- poinformował. Zaakcentował jednak, że nie ma do nikogo pretensji za takie niskie świadczenia. 
 

W PRL-u nie było naszego zawodu, mogliśmy mieć tylko umowy zlecenia (...) Nie zamierzam rezygnować na emeryturze ze śpiewania. Lubię je i przynosi dochody


- powiedział w wywiadzie dla "Na Żywo".

źródło: dziennik.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.