loading
Proszę czekać...
Krysztopa: Wynik PiS-u jest niższy niż oczekiwano. Spowodował to powrót polityki zakulisowej
Opublikowano dnia 22.10.2018 00:00
W powyborczym studio TVP Info dzisiejsze wyniki wyborów samorządowych komentował Cezary Krysztopa, redaktor naczelny Tysol.pl

zrzut z ekranu


– Biorąc pod uwagę to w jaki sposób kształtowały się wyniki do Sejmików, jest to jakiś relatywny sukces, bo PiS uzyskał więcej niż miał po poprzednich wyborach, a jednak mniej niż oczekiwano. Pewien problem mógł spowodować powrót do polityki zakulisowej, która miała miejsce w trakcie rekonstrukcji rządu. Prof. Sadurski, jeden z głównych ideologów obozu opozycji totalnej mówił że, "ma o to największe pretensje, że Jarosław Kaczyński przywrócił nieoświeconemu plebsowi poczucie wpływu na władze". Lubię tę sentencję, bo to jedna z największych zasług Prawa i Sprawiedliwości. Jednak przy rekonstrukcji, której przyczyn w zasadzie nikt nie wyjaśnił, ludzie zaczęli odczuwać właśnie pewną zakulisowość polityki. PiS straciło kontakt z dołami, które „orały” dla niego przy poprzednich wyborach, chociażby w mediach społecznościowych. PiS wybrało się na poszukiwanie mitycznego elektoratu środka, a pozostawiło swój tradycyjny elektorat, który poczuł się zdemobilizowany. Stąd wynik niższy od oczekiwanego. 

– zaznaczył Krysztopa.

–To elektorat syndromu sztokholmskiego, który dał się przekonać, że jest wyższa kasta, która jest predestynowana by nim rządzić. Oni są gotowi oddać władzę strażnikom szuflad Hanny Gronkiewicz-Waltz, bo zostali tak sformatowani, że tylko ta grupa może rządzić.  Oczywiście nie mówię o całym elektoracie. 

– mówił szef Tysol.pl o części elektoratu, który zdecydował o zwycięstwie kandydatów opozycji w dużych miastach

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: 2 Liga: Zadyszka lidera
Za nami 19 kolejka rozgrywek drugiej ligi. Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Widzew Łódź spacerkiem wygra rozgrywki i zamelduje się w pierwszej lidze. Tymczasem w ostatnich trzech meczach faworyt rozgrywek zdobył tylko dwa punkty i przewaga nad drugim w tabeli Radomiakiem, zmalała do jednego punktu.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wypowiedź ministra Grasia potwierdza, że komisja śledcza ds. VAT będzie miała co robić
Wczoraj portal TVP Info opublikował treść kolejnej taśmy nagranej w restauracji „Sowa i Przyjaciele” ze spotkania kilku ważnych polityków Platformy, w tym ówczesnego rzecznika rządu Donalda Tuska, ministra Pawła Grasia.
avatar
Jerzy
Bukowski

Czy małe ptaszki wrócą do Krakowa?
Miejsca dla budek lęgowych wskazał ornitolog, a zawieszono je w taki sposób, aby nie uszkodzić kory drzew.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.