Uroczystość wręczenia statuetek "IKAR"

Pierwsze statuetki "Ikar" przyznane za odwagę i determinację życiową oraz zaangażowanie w budowanie postaw patriotycznych otrzymali europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska oraz biznesmen, właściciel i kustosz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Krzysztof Witkowski.
 Uroczystość wręczenia statuetek "IKAR"
/ fot. arch. ZR Częstochowskiego NSZZ "S"
Statuetki "Ikar" od tego roku przyznaje Stowarzyszenie Więzionych, Internowanych i Represjonowanych WIR, Stowarzyszenie Solidarność i Niezawisłość oraz Region Częstochowski NSZZ Solidarność. Uroczystość zorganizowana 5 grudnia 2018 r. została uświetniona przez młodzież z IX LO im. Norwida, która przedstawiła koncert złożony z utworów muzycznych z lat 80-tych, wyrażających wolnościowe i solidarnościowe nastroje społeczeństwa.
Nagrody odebrali:

Jadwiga Wiśniewska
Pedagog, samorządowiec, polityk, Poseł na Sejm RP trzech kadencji, obecnie Poseł do Parlamentu Europejskiego.
Mimo tego, że jest jednym z najbardziej zapracowanych polityków, skutecznie łączy rolę Europosła, z promowaniem i podejmowaniem inicjatyw kształtujących postawy patriotyczne młodzieży. Dlatego też jest inicjatorką i organizatorką licznych konkursów dla uczniów szkół z całego województwa śląskiego. Na szczególne uznanie zasługuje organizowany przez Panią Europoseł od 10 lat Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki "Prawda i kłamstwo o Katyniu", w którym wzięło udział już ponad 2 tysiące uczniów. Stwarza również młodym ludziom szansę na debiut literacki, bowiem najlepsze prace są publikowane w pokonkursowym tomie, którego promocja corocznie połączona jest z niezwykle klimatycznym spotkaniem w ramach Zaduszek Katyńskich.

Nie zapomina także o przywracaniu pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Organizuje od czterech lat Wojewódzki Konkurs Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie oraz Biegi Tropem Wilczym. Jest także organizatorką koncertów znanych rockowych zespołów patriotycznych.
Politykę pojmuje jako sztukę czynienia dobra, dlatego w Parlamencie Europejskim walczy o polskie interesy i sprawy ważne dla naszej Ojczyzny. Choć często jest to nierówna walka, Europoseł Jadwiga Wiśniewska jest nieugięta, nie odpuszcza i z determinacją upomina się o dobre imię Polski. Nie boi się dawać świadectwa prawdzie. Jak mówi: jest dumną Polką, wybraną przez Polaków, po to żeby Polsce dobrze służyć. Przełamuje mity i stereotypy organizując wystawy i seminaria oraz solidnie pracując w komisjach parlamentarnych. W swoich wystąpieniach podkreśla, że chce Europy równych szans i równych możliwości. Europy, która jest silna siłą państw członkowskich. Europy, która powinna pamiętać o swoich chrześcijańskich korzeniach, na których została ufundowana. Zaprasza studentów na staże do Brukseli, powtarzając im, że to głową podbija się świat.
Przez blisko 20 lat była nauczycielem. Swoją pracę wykonywała z ogromną pasją. Dziś jej pasją stała się polityka. Potwierdzają to słowa Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział że: "Pani Jadwiga Wiśniewska jest znakomitą posłanką, obdarzoną wyjątkową energią i umiejętnością działania, zarówno w sferze politycznej, jak i społecznej. Organizuje wiele różnych przedsięwzięć społecznych, buduje polski patriotyzm i postawy obywatelskie wśród młodych Polaków". Niech te słowa będą najlepszym podsumowaniem codziennej aktywności Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej.

Krzysztof Witkowski
Człowiek nietuzinkowy, hobbysta, kolekcjoner zafascynowany postacią Świętego Jana Pawła II.
Twórca i właściciel Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Jego pasją jest kolekcjonowanie pamiątek związanych z Ojcem Świętym, zwłaszcza monet i medali. Jest jednocześnie kustoszem swojego dzieła i wyjątkowym przewodnikiem - kiedy tylko może po Muzeum oprowadza osobiście. Z wielkim zaangażowaniem opowiada o historii każdego eksponatu.
Uśmiechnięty i przyjacielski. Otwarty na drugiego człowieka. Pełen werwy i życiowego zapału. Uważa, że mamy wspaniałą młodzież, którą trzeba odpowiednio pokierować. Dlatego też angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, a szczególnie te, w których młodzi ludzie uczą się miłości do Ojczyzny i jej historii.
Jest otwarty na innych, poprzez szeroką działalność charytatywną. Pomaga nie tylko Polakom w ojczyźnie, ale i na Kresach Wschodnich.
Jest również wielkim miłośnikiem muzyki. Lubi każdy jej rodzaj, od klasyki po jazz i pop. Dla znajomych i przyjaciół przygotowuję nagłośnienie na różne imprezy i uroczystości. Z czasem stworzył własną salę koncertową z prawdziwego zdarzenia, gdzie odbywają się koncerty, spotkania, przeglądy filmów i spotkania z osobami, które Jana Pawła II znały osobiście.
Kolejną pasją Krzysztofa Witkowskiego są podróże. Zwiedził Daleki Wschód, Afrykę, obie Ameryki i Europę. Zawodowo jest szefem przedstawicielstwa polskiego francuskiej firmy "President".
Prywatnie jest szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem.
Nigdy nie poddaje się słabościom. Jak sam mówi "w życiu najważniejsza jest miłość, a później pasje, którym można się oddać do końca. To bardzo pomaga. I zawsze trzeba wierzyć w to, co się robi. Nawet, gdy pomysły są najbardziej szalone".

Źródło: www.solidarnoscczestochowa.pl


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Lloyd Austin: Stany Zjednoczone nie pozwolą upaść Ukrainie z ostatniej chwili
Lloyd Austin: Stany Zjednoczone nie pozwolą upaść Ukrainie

Stany Zjednoczone nie pozwolą Ukrainie upaść - zapewnił we wtorek minister obrony USA Lloyd Austin na spotkaniu w amerykańskiej bazie Ramstein w Niemczech, gdzie zebrali się przedstawiciele państw sojuszniczych, aby koordynować pomoc zbrojeniową przekazywaną Ukrainie, odpierającej inwazję Rosji.

Gwiazda TVP zwolniona z ostatniej chwili
Gwiazda TVP zwolniona

Portal Wirtualne Media informuje, że znana dziennikarka Ewa Bugała nie będzie już pracować w Telewizji Polskiej. 

Wiemy, kto poprowadzi mecz Polska–Estonia z ostatniej chwili
Wiemy, kto poprowadzi mecz Polska–Estonia

Słoweniec Slavko Vincic będzie arbitrem głównym czwartkowego meczu Polski z Estonią w barażach o awans do piłkarskich mistrzostw Europy, który odbędzie się w Warszawie.

Rolnicy wysypali obornik przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu z ostatniej chwili
Rolnicy wysypali obornik przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu

Dzisiaj przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim zebrała się grupa ponad 20 rolników z Roli Wielkopolski. W ramach swojego protestu wysypali oni górę obornika przed budynkiem urzędu, a na środku wetknęli flagę Unii Europejskiej. 

„Rosja zabija cywilów!” Doszło do ataków na dzielnice mieszkalne z ostatniej chwili
„Rosja zabija cywilów!” Doszło do ataków na dzielnice mieszkalne

Co najmniej cztery osoby cywilne zginęły w wyniku ataków dokonanych przez wojska Rosji na wschodzie i południu Ukrainy w ciągu ostatniej doby – doniosły wojskowe władze obwodowe w opublikowanych we wtorek rano raportach.

Rzekomy prokurator krajowy się odgraża: „Nie obejdzie się bez dyscyplinarek” z ostatniej chwili
Rzekomy prokurator krajowy się odgraża: „Nie obejdzie się bez dyscyplinarek”

Rzekomy prokurator krajowy Dariusz Korneluk powiedział w „Rzeczpospolitej”, że nie obędzie się bez wyciągnięcia konsekwencji służbowych w stosunku do prokuratorów, którzy przez ostatnie lata podejmowali decyzje, kierując się interesami innymi niż wskazania procedury karnej i niezależność służby prokuratorskiej.

Mirosławiec: Awaryjne lądowanie amerykańskiego drona bojowego. Generał: „To Rosjanie” z ostatniej chwili
Mirosławiec: Awaryjne lądowanie amerykańskiego drona bojowego. Generał: „To Rosjanie”

Jak donosi Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, 18 marca po godz. 23 w okolicach Mirosławca doszło do awaryjnego lądowania bezzałogowego statku powietrznego Sił Zbrojnych USA, który wykonywał loty w polskiej przestrzeni powietrznej.

Gen. Wiesław Kukuła: Rosja przygotowuje się do konfliktu z NATO z ostatniej chwili
Gen. Wiesław Kukuła: Rosja przygotowuje się do konfliktu z NATO

– Rosja przygotowuje się do konfliktu z NATO, z pełną świadomością tego, że Sojusz jest strukturą obronną – powiedział szef Sztabu Generalnego WP gen. Wiesław Kukuła.

Leon Foksiński. Uczestnik Marszu Śmierci Wiadomości
Leon Foksiński. Uczestnik Marszu Śmierci

Urodzony 23.06.1919 r. w Bestwinie pow. bielski, syn Franciszka i Anny z d. Bolek, zamieszkały w tej miejscowości. Mając szesnaście lat – w 1935 r., rozpoczął pracę zarobkową jako pomocnik a następnie samodzielny pracownik w cegielni. Podczas okupacji hitlerowskiej, w styczniu 1940 r. wywieziony na roboty przymusowe do Niemiec – Brandenburg Hawel. W lipcu 1941 r. uciekł z miejsca przymusowego zatrudnienia i wrócił do Bestwiny, gdzie w październiku tegoż roku jako uciekinier został aresztowany przez policję niemiecką.

Gen. Rajmund Andrzejczak: Trzeba się szykować do wojny z ostatniej chwili
Gen. Rajmund Andrzejczak: Trzeba się szykować do wojny

Czy Polsce grozi wojna? – Trzeba się szykować – twierdzi gen. Rajmund Andrzejczak, były szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w „Gościu Wydarzeń” na antenie Polsat News.

REKLAMA

Uroczystość wręczenia statuetek "IKAR"

Pierwsze statuetki "Ikar" przyznane za odwagę i determinację życiową oraz zaangażowanie w budowanie postaw patriotycznych otrzymali europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska oraz biznesmen, właściciel i kustosz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Krzysztof Witkowski.
 Uroczystość wręczenia statuetek "IKAR"
/ fot. arch. ZR Częstochowskiego NSZZ "S"
Statuetki "Ikar" od tego roku przyznaje Stowarzyszenie Więzionych, Internowanych i Represjonowanych WIR, Stowarzyszenie Solidarność i Niezawisłość oraz Region Częstochowski NSZZ Solidarność. Uroczystość zorganizowana 5 grudnia 2018 r. została uświetniona przez młodzież z IX LO im. Norwida, która przedstawiła koncert złożony z utworów muzycznych z lat 80-tych, wyrażających wolnościowe i solidarnościowe nastroje społeczeństwa.
Nagrody odebrali:

Jadwiga Wiśniewska
Pedagog, samorządowiec, polityk, Poseł na Sejm RP trzech kadencji, obecnie Poseł do Parlamentu Europejskiego.
Mimo tego, że jest jednym z najbardziej zapracowanych polityków, skutecznie łączy rolę Europosła, z promowaniem i podejmowaniem inicjatyw kształtujących postawy patriotyczne młodzieży. Dlatego też jest inicjatorką i organizatorką licznych konkursów dla uczniów szkół z całego województwa śląskiego. Na szczególne uznanie zasługuje organizowany przez Panią Europoseł od 10 lat Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki "Prawda i kłamstwo o Katyniu", w którym wzięło udział już ponad 2 tysiące uczniów. Stwarza również młodym ludziom szansę na debiut literacki, bowiem najlepsze prace są publikowane w pokonkursowym tomie, którego promocja corocznie połączona jest z niezwykle klimatycznym spotkaniem w ramach Zaduszek Katyńskich.

Nie zapomina także o przywracaniu pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Organizuje od czterech lat Wojewódzki Konkurs Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie oraz Biegi Tropem Wilczym. Jest także organizatorką koncertów znanych rockowych zespołów patriotycznych.
Politykę pojmuje jako sztukę czynienia dobra, dlatego w Parlamencie Europejskim walczy o polskie interesy i sprawy ważne dla naszej Ojczyzny. Choć często jest to nierówna walka, Europoseł Jadwiga Wiśniewska jest nieugięta, nie odpuszcza i z determinacją upomina się o dobre imię Polski. Nie boi się dawać świadectwa prawdzie. Jak mówi: jest dumną Polką, wybraną przez Polaków, po to żeby Polsce dobrze służyć. Przełamuje mity i stereotypy organizując wystawy i seminaria oraz solidnie pracując w komisjach parlamentarnych. W swoich wystąpieniach podkreśla, że chce Europy równych szans i równych możliwości. Europy, która jest silna siłą państw członkowskich. Europy, która powinna pamiętać o swoich chrześcijańskich korzeniach, na których została ufundowana. Zaprasza studentów na staże do Brukseli, powtarzając im, że to głową podbija się świat.
Przez blisko 20 lat była nauczycielem. Swoją pracę wykonywała z ogromną pasją. Dziś jej pasją stała się polityka. Potwierdzają to słowa Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział że: "Pani Jadwiga Wiśniewska jest znakomitą posłanką, obdarzoną wyjątkową energią i umiejętnością działania, zarówno w sferze politycznej, jak i społecznej. Organizuje wiele różnych przedsięwzięć społecznych, buduje polski patriotyzm i postawy obywatelskie wśród młodych Polaków". Niech te słowa będą najlepszym podsumowaniem codziennej aktywności Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej.

Krzysztof Witkowski
Człowiek nietuzinkowy, hobbysta, kolekcjoner zafascynowany postacią Świętego Jana Pawła II.
Twórca i właściciel Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Jego pasją jest kolekcjonowanie pamiątek związanych z Ojcem Świętym, zwłaszcza monet i medali. Jest jednocześnie kustoszem swojego dzieła i wyjątkowym przewodnikiem - kiedy tylko może po Muzeum oprowadza osobiście. Z wielkim zaangażowaniem opowiada o historii każdego eksponatu.
Uśmiechnięty i przyjacielski. Otwarty na drugiego człowieka. Pełen werwy i życiowego zapału. Uważa, że mamy wspaniałą młodzież, którą trzeba odpowiednio pokierować. Dlatego też angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, a szczególnie te, w których młodzi ludzie uczą się miłości do Ojczyzny i jej historii.
Jest otwarty na innych, poprzez szeroką działalność charytatywną. Pomaga nie tylko Polakom w ojczyźnie, ale i na Kresach Wschodnich.
Jest również wielkim miłośnikiem muzyki. Lubi każdy jej rodzaj, od klasyki po jazz i pop. Dla znajomych i przyjaciół przygotowuję nagłośnienie na różne imprezy i uroczystości. Z czasem stworzył własną salę koncertową z prawdziwego zdarzenia, gdzie odbywają się koncerty, spotkania, przeglądy filmów i spotkania z osobami, które Jana Pawła II znały osobiście.
Kolejną pasją Krzysztofa Witkowskiego są podróże. Zwiedził Daleki Wschód, Afrykę, obie Ameryki i Europę. Zawodowo jest szefem przedstawicielstwa polskiego francuskiej firmy "President".
Prywatnie jest szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem.
Nigdy nie poddaje się słabościom. Jak sam mówi "w życiu najważniejsza jest miłość, a później pasje, którym można się oddać do końca. To bardzo pomaga. I zawsze trzeba wierzyć w to, co się robi. Nawet, gdy pomysły są najbardziej szalone".

Źródło: www.solidarnoscczestochowa.pl



Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe