loading
Proszę czekać...
Dobre zmiany w prawie pracy i przepisach ubezpieczeniowych
Opublikowano dnia 10.01.2017 11:01
W 2017 r. wchodzi w życie kilka istotnych zmian w prawie pracy i przepisach ubezpieczeniowych. Najważniejsze to:

M. Żegliński - Tygodnik Solidarność
  • wzrost wynagrodzenie minimalnego do 2 tysięcy złotych brutto (co pociągnie za sobą zmiany w wysokości niektórych świadczeń pracowniczych, będących pochodną pensji minimalnej),
  • dodatek za pracę w porze nocnej nie będzie wliczany do wysokości pensji minimalnej.
  • wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej dla osób samozatrudnionych i pracujących na umowach zlecenia (13 zł/godz.)
  • rozszerzenie kręgu osób uprawnionych do świadczenia przedemerytalnego (na osoby, które opiekowały się osobami niepełnosprawnymi i otrzymywały z tego tytułu świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy i ukończyły 55, w przypadku kobiet, lub 60 lat, w przypadku mężczyzn).

Te zmiany już weszły w życie.

Z kolei od 1 marca br. kwota najniższej emerytury wzrośnie do 1000 zł, a od 1 października 2017 r. zostanie przywrócony wiek emerytalny (prawo do przejścia na emeryturę) 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

www.solidarnosc.gda.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
"Nie chcę doganiać Zachodu,
chcę go PRZEGONIĆ!"

Rozmowa z Mateuszem Morawieckim

"Reforma edukacji, czyli co?"
Wyjaśniamy, kiedy i jak uczniowie
zaczną edukację w nowym liceum
lub szkole branżowej

"Rodzicielskie za i przeciw"
Reforma edukacji wywołuje ogromne emocje.
Jedni rodzice boją się rewolucji w oświacie,
inni z utęsknieniem czekają na zmiany.

Z cyklu porady prawne:
"Uprawnienia i obowiązki spadkobiercy"

e-Wydanie Tygodnika Solidarność nr 3 / 2017 już dostępne
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl wywiad Cezarego Krysztopy z protestującym przeciwko KOD Zygmuntem Poziomką
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Rozdzielenie płatności w podatku VAT, panaceum na wyłudzenia
Według informacji pochodzących z ministerstwa finansów, resort zdecydował, że będzie dążył do wprowadzenia rozwiązania, które ostatecznie ma położyć kres masowym wyłudzeniom podatku VAT.
avatar
Rosemann

Rosemann: Spiseg czyli apel o bratnią pomoc
Nie mam złudzeń, że źródłem zamieszania wokół rzekomego apelu o interwencję z zewnatrz jest nieodparta słoność partii Petru by w nasze sprawy wmieszać czynniki zewnętrzne i za ich sprawą zmienić układ władzy. Ale przebieranie .Nowoczesnej nogami za „bratnią pomocą” to za mało, by słowa z apelu do Kuchcińskiego nazywać „apelem o bratnia pomoc”. Zatem jeśli uznać, że był jakiś spisek, dotyczył on czegoś mniej niegodziwego.
avatar
Wiktor
Furman

Wiktor Furman: PO i Nowoczesna szykowały donos i chciały interwencji przeciw Polsce
Taką informację podał wczoraj tygodnik ‘’Do Rzeczy’’, w spotkaniu uczestniczyli Grzegorz Schetyna (PO), Ryszard Petru (Nowoczesna), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) oraz posłowie Kukiz’15 – Sylwester Chruszcz i Agnieszka Ścigaj.