loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: Pytam, jakie to Niemcy mają powody do krytykowania pani Beaty Szydło?
Opublikowano dnia 16.07.2017 11:10
Sprawa trochę już przebrzmiała, ale dopiero dzisiaj przypadkowo na fb natrafiłem na pewien z pozoru całkiem sensowny wpis będący głosem oburzenia na tamten skandaliczny tekst z Tagesspiegel, w którym pewien niemiecki dziennikarzyna stwierdził był, iż premier Szydło w Muzeum Auschwitz winą na Holokaust obarczyła wyłącznie Niemców, zaprzeczając udziału w tym Polski. 

YT, print screen
 
Napisałem "z pozoru" - gdyż oburzony głos ten należał do osoby według mnie totalnie niewiarygodnej, specjalizującej się na co dzień właśnie w szkalowaniu Polski, w tępieniu polskiego antysemityzmu, ksenofobii, kato-faszyzmu, autorytaryzmu i czego tam jeszcze... Nawet mniejsza o to kto zacz, przypuszczam że domyślacie się, że chodzi o jednego z tych "korespondentów wojennych" w "wojnie hybrydowej", którą od pewnego czasu prowadzą przeciwko nam Niemcy, czy żeby być uczciwszym - niemiecki establishment, w szczególności media.

W każdym razie wziął i potępił, a do głosu owego potępienia dołączyło się (chwała im za to) jeszcze kilka innych niemieckich głosów, z których jeden napisał mniej więcej tak:
Mamy wystarczająco wiele powodów krytykować panią Beatę Szydło, nie dorzucajmy do tego jeszcze tego rodzaju bezpodstawnych i bezsensownych oskarżeń.

No więc ja się pytam, jakie to Niemcy mają powody do krytykowania pani Beaty Szydło? Co takiego niedobrego ona Niemcom robi? Kto w ogóle dał Niemcom prawo do jej krytykowania? Przecież nasza Beata (w przeciwieństwie w do Angeli) ani nie ogłosiła się "premierką" Europy (ani tym bardziej "kajzerin"), nie sprowadziła uchodźców, którymi chciałaby się teraz podzielić z Niemcami, nie zarzuca Niemcom łamania praworządności, nie stawia ich "unter Aufsicht" ba, nie ma nawet, o ile wiem, dziadka Niemca - jakiegoś dajmy na to Schuhmachera, który zmienił sobie nazwisko na Szydło i w ogóle jest tylko naszą Beatą i kiedy wreszcie zrozumiecie, że wam doprawdy nic do niej? No kiedy?
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Zachód nie ma prawa nas pouczać
Dlaczego min. Jan Szyszko wciąż upiera się przy wycince w Puszczy Białowieskiej, mimo że UNESCO i KE żądają natychmiastowego zaprzestania cięć? Czy w ogóle mają do tego prawo? Co dalej z „Lex Szyszko”? Zapytaliśmy u źródła. Z ministrem środowiska rozmawia Anna Brzeska.

Chcemy, by PiS wywiązało się z zobowiązań
„Skoro PiS jest takie czułe na sprawiedliwość społeczną, to powinno wiedzieć, że ta ustawa deprecjonuje pracowników, którzy pracują w zawodach niemedycznych”. O ustawie dot. minimalnych wynagrodzeń w służbie zdrowia i innych niespełnionych obietnicach PiS, mówi Piotr Duda w rozmowie z Ewą Zarzycką.

Cynizm totalnej opozycji
– Jeżeli ktoś mówi o obronie demokracji jednocześnie naruszając jej zasady i blokując prawa innych do manifestowania, jest niewiarygodny i cyniczny. Z Andrzejem Maciejewskim rozmawia Izabela Kozłowska.

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 29/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Tysol.pl o. Jacek Norkowski Czy pobieramy narządy od żywych ludzi?
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: nie będę występował w reżimowym tygodniku!
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność", dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Alexander
Degrejt

Aleksander Degrejt: Gra idzie o istnienie Państwa Polskiego
No dobra, PiS orze, opozycja wyje i urządza Ciamajdan vol. 2 a ludek ślepu, głuchy i naiwny nie zauważa, że to wszystko jest zasłona dymna, bo prawdziwa wojna toczy się na zupełnie innym poziomie. „Reformą” sądów przejmują się tylko „słupy”, które dawały twarz aferom i którym można cokolwiek udowodnić i wsadzić ich do pudła. Prawdziwi gracze siedzą w tylnych rzędach mając głowy zaprzątnięte czymś zupełnie innym.
avatar
Piotr
Wolter

Piotr Wolter: Astroturfing
- Przechodziłam blisko, więc wpadłam po meble.\n- Przechodziłaś?\n- Tak.\n- Z tragarzami?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.