loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: Pytam, jakie to Niemcy mają powody do krytykowania pani Beaty Szydło?
Opublikowano dnia 16.07.2017 11:10
Sprawa trochę już przebrzmiała, ale dopiero dzisiaj przypadkowo na fb natrafiłem na pewien z pozoru całkiem sensowny wpis będący głosem oburzenia na tamten skandaliczny tekst z Tagesspiegel, w którym pewien niemiecki dziennikarzyna stwierdził był, iż premier Szydło w Muzeum Auschwitz winą na Holokaust obarczyła wyłącznie Niemców, zaprzeczając udziału w tym Polski. 

YT, print screen
 
Napisałem "z pozoru" - gdyż oburzony głos ten należał do osoby według mnie totalnie niewiarygodnej, specjalizującej się na co dzień właśnie w szkalowaniu Polski, w tępieniu polskiego antysemityzmu, ksenofobii, kato-faszyzmu, autorytaryzmu i czego tam jeszcze... Nawet mniejsza o to kto zacz, przypuszczam że domyślacie się, że chodzi o jednego z tych "korespondentów wojennych" w "wojnie hybrydowej", którą od pewnego czasu prowadzą przeciwko nam Niemcy, czy żeby być uczciwszym - niemiecki establishment, w szczególności media.

W każdym razie wziął i potępił, a do głosu owego potępienia dołączyło się (chwała im za to) jeszcze kilka innych niemieckich głosów, z których jeden napisał mniej więcej tak:
Mamy wystarczająco wiele powodów krytykować panią Beatę Szydło, nie dorzucajmy do tego jeszcze tego rodzaju bezpodstawnych i bezsensownych oskarżeń.

No więc ja się pytam, jakie to Niemcy mają powody do krytykowania pani Beaty Szydło? Co takiego niedobrego ona Niemcom robi? Kto w ogóle dał Niemcom prawo do jej krytykowania? Przecież nasza Beata (w przeciwieństwie w do Angeli) ani nie ogłosiła się "premierką" Europy (ani tym bardziej "kajzerin"), nie sprowadziła uchodźców, którymi chciałaby się teraz podzielić z Niemcami, nie zarzuca Niemcom łamania praworządności, nie stawia ich "unter Aufsicht" ba, nie ma nawet, o ile wiem, dziadka Niemca - jakiegoś dajmy na to Schuhmachera, który zmienił sobie nazwisko na Szydło i w ogóle jest tylko naszą Beatą i kiedy wreszcie zrozumiecie, że wam doprawdy nic do niej? No kiedy?
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Śledczy ze Śląska rozwikłali zagadkę śmierci polskiego szofera we Włoszech
Policjanci i prokuratorzy z Sosnowca rozwikłali zagadkę śmierci polskiego kierowcy TIR-a we Włoszech w 2014 roku. Pomimo umorzenia sprawy przez włoskie organa ścigania, prowadzone przez polskich śledczych długie i skomplikowane śledztwo doprowadziło właśnie do zatrzymania i przedstawienia zarzutów karnych 49-letniemu mieszkańcowi Małopolski. Zdaniem śledczych to on stał za tym tajemniczym zgonem. Grozi mu do 10 lat więzienia.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Szoah biznes
W ostatnich miesiącach temat ludobójstwa niemieckiego z okresu II wojny światowej powrócił na pierwsze strony gazet. Ku zaskoczeniu Polaków oskarżenia o udział w mordowaniu Żydów sformułowali przedstawiciele państwa Izrael. Polacy są cierpliwi, ale są jakieś granice bezczelności. Panie i panowie z Izraela właśnie przekroczyli tę granicę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Znika pomnik generała, "który się kulom nie kłaniał"
Świerczewski był aktywnym działaczem komunistycznym, który walczył przeciwko Polsce w 1920 roku jako oficer Armii Czerwonej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.