"Czas na obowiązkowy weganizm". Krytyka Polityczna szaleje

Krytyka Polityczna dostarcza kolejnych porcji "progresywnych" fantasmagorii. A celuje w tym zakresie jej publicysta "Jaś" Kapela - Jeśli propozycja zniesienia prywatnej własności samochodów wydaje się na razie zbyt radykalna, to może przynajmniej zakażemy jeżdżenia samochodem, w których nie ma przynajmniej dwóch osób - pisze w tekście "Już czas na obowiązkowy weganizm, mniejsze mieszkania i zakaz latania"
 "Czas na obowiązkowy weganizm". Krytyka Polityczna szaleje
Pixabay.com
Tekst Kapeili jest reakcją na kolejny katastroficzny raport "1.5-degree lifestyles – Targets and options for reducing lifestyle carbon footprints". Warto przypomnieć, że niedawno obchodziliśmy 30-lecie raportu ONZ wg. którego "za trzydzieści lat" oceany miały zalać część kontynentów a znana nam cywilizacja miała ulec destrukcji.

- Teoretycznie najłatwiejsza wydaje się zmiana diety, ale jeśli tylko zdarzyło wam się kiedyś próbować przekonać wszystkożercę do porzucenia mięska albo serka, to dobrze wiecie, że w praktyce sprawa nie jest taka łatwa. Jednak łatwo już nie będzie i nie ma powodów ukrywać, że jedno i drugie powinna zrobić większość z nas i to w najbliższych latach
(...)
Jeśli macie wolne pokoje, nie wahajcie się ich wynająć. Pół roku mieszkania z obcymi sprawi, że nie tylko staniecie się znajomymi, ale również zmniejszycie swój ślad węglowy o kolejne kilkaset kilo.
(...)
należy postulat Akcji Socjalistycznej, aby wprowadzić zakaz posiadania więcej niż jednego mieszkania, a docelowo może nawet znieść własność prywatną powyżej 15 metrów kwadratowych mieszkania na osobę.


- radzi Kapela, który postuluje również obniżenie temperatury ciepłej wody, ogrzewania w mieszkaniu, rezygnację z prywatnych samochodów, ograniczenie turystyki, ruchu lotniczego i grozi, ze własnym ciałem zablokuje wydobycie węgla.

W tym czasie Niemcy otwierają nową elektrownię węglową

Źródło: KrytykaPolityczna.pl

cyk
 

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: