[video] Koszyce – debata „40 lat wolności słowa – doświadczenia z Polski i Słowacji” z udziałem „TS”

Wystawa „Tygodnik Solidarność – pomnik wolności słowa” odnosi kolejne sukcesy. Po prezentacji wystawy w Instytucie Polskim w Bratysławie trafiła ona do Muzeum Ofiar Komunizmu w Koszycach. Na jej zamknięcie odbywa się debata, w której wezmą udział Michał Ossowski, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność” i Mateusz Kosiński, autor scenariusza „Pomnika wolności słowa”. Transmisja na Tysol.pl.
 [video] Koszyce – debata „40 lat wolności słowa – doświadczenia z Polski i Słowacji” z udziałem „TS”
/ Fot. Marcin Żegliński/Tygodnik Solidarność

„40 lat wolności słowa – doświadczenia z Polski i Słowacji” pod takim tytułem odbywa się debata, a poza reprezentantami z Polski biorą w niej udział František Mikloško, były przewodniczący słowackiego parlamentu – Słowackiej Rady Narodowej, publicysta, Ján Šimulčík, historyk. Moderatorem jest Peter Jašek ze słowackiego ÚPN (Instytutu Pamięci Narodowej).

W trakcie dyskusji pojawią się m.in. wątki powstania magazynu „NaS”, pierwszego ogólnosłowackiego czasopisma samizdatowego, jego przygotowania, druku, dystrybucji i zasięgu, roli „Tygodnika Solidarność” w procesie demontażu żelaznej kurtyny czy współpracy polsko-słowackiej w latach 1970–1989.

Zapraszamy do śledzenia dyskusji na Tysol.pl.

Więcej o projekcie „Tygodnik Solidarność – pomnik wolności słowa”. 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Ossowski: Solidarność była fenomenem. Zjednoczyła pod wspólnym szyldem środowiska świeckie i religijne w walce z komunistycznym reżimem

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Kosiński: Po powstaniu „Tygodnika Solidarność” listy przychodziły do redakcji workami. To był tygodnik, na który Polska czekała

MOK: 40 rokov boja za slobodu slova. Skúsenosti z Poľska a Slovenska from CREATIVE PRO KE on Vimeo.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe