loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Abp Jędraszewski w "Brunatnej Księdze" "Nigdy Więcej". Sprawdziliśmy kto jeszcze. Czego tam nie ma!
Opublikowano dnia 11.11.2019 21:37
- Brunatna Księga stanowi dokumentację monitoringu przestępstw popełnionych przez neofaszystów i skrajną prawicę oraz incydentów na tle rasistowskim, ksenofobicznym i aktów dyskryminacji na terenie Polski. Jest prowadzona przez Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” nieprzerwanie od 1996 roku - czytamy na stronie Stowarzyszenia Nigdy Więcej. Abp Jędraszewski znalazł się "na liście" stowarzyszenia Rafała Pankowskiego w związku z użycie sformułowania "czerwona zaraza". Zdziwicie się kto jeszcze...

Pixabay.com
W "Brunatnej księdze na liście "zdarzeń rasistowskich, ksenofobicznych i homofobicznych (za rok 2019) udokumentowanych w monitoringu Brunatna Księga Stowarzyszenia NIGDY WIĘCEJ", obok przypadków zdarzeń niewątpliwie godnych, o ile są prawdziwe, potępienia, czytamy również:

24 stycznia na antenie ogólnopolskiej stacji TVP Info w programie pt. W tyle wizji publicysta telewizji państwowej Rafał Ziemkiewicz szkalował prof. Rafała Pankowskiego, współzałożyciela Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” (...) W rozmowie z wtórującą mu współprowadzącą program Magdaleną Ogórek Ziemkiewicz stwierdził: „Pan Pankowski jest jedną z najbardziej nikczemnych person, szczerze mówiąc, z jaką się w życiu zetknąłem. (...) Mówimy o człowieku, który żyje z tego, i z tego, co wiem, bardzo dobrze z tego żyje, że od maleńkości oskarża Polaków o faszyzm, jeździ po całym świecie i opowiada kocopały o polskim antysemityzmie”. Dodał również: „Wyjątkowo żałosna persona, naprawdę okropna, straszna.

13 lutego w programie pt. W tyle wizji emitowanym na antenie stacji TVP Info publicyści Rafał Ziemkiewicz oraz Stanisław Janecki ponownie szkalowali prof. Rafała Pankowskiego, współzałożyciela Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” (...)  W odniesieniu do tego wydarzenia Ziemkiewicz wygłosił następujący komentarz: „Mamy takiego swojego ulubieńca, który całe swoje życie, zresztą za niemałe, poświęca temu, żeby Polsce zaszkodzić, za co właśnie z naszą pomocą i z naszej, muszę powiedzieć, poręki, właśnie został uhonorowany jako męczennik”. Współprowadzący program Janecki następująco przyłączył się do tych obelg: „Niesamowity spryciarz z pana Rafała jest, ponieważ wymyślił sobie to «NIGDY WIĘCEJ», takie stowarzyszenie, które tropi rasizm, faszyzm i wszystkie, napisał z tego właściwie doktorat, który był o rasizmie w kulturze popularnej, potem jeszcze zrobił habilitację na podstawie pracy Populistyczna radykalna prawica w Polsce. Próbowałem przeczytać to coś. To jest tak nędzna publicystyka, że się zastanawiam, kto siedział w tej komisji habilitacyjnej, żeby przepchnąć takiego gniota jako pracę naukową”.

15 lutego w programie emitowanym na antenie Telewizji Republika w rozmowie z Emilią Pobłocką publicysta Rafał Ziemkiewicz po raz kolejny kierował publiczne oszczerstwa pod adresem współtwórcy Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”, prof. Rafała Pankowskiego (...)  pan rzecznik Bodnar, który jest skądinąd wychowankiem pana Pankowskiego – jest taki filmik na YouTube, gdzie pan Bodnar opowiada, jak to wiele mu zawdzięcza (…) – wystąpił do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, żeby zbadał moją sprawę. (…) Od razu mówię: panie przewodniczący, co tu badać? Ja chyba nie mówię po chińsku, jest nagranie, można zobaczyć, co ja powiedziałem i zbadać, czy ja aby nie zdyskredytowałem pana Pankowskiego. No oczywiście, że go zdyskredytowałem, ponieważ jak ktoś prowadzi działalność, delikatnie mówiąc, targowicką, to zasługuje na to, żeby spotkać się ze społecznym potępieniem”

W połowie lutego z elewacji sklepu na ulicy Budziszyńskiej został usunięty dzięki inicjatywie mieszkańców slogan „Śmierć wrogom ojczyzny”, który wcześniej namalowali pseudokibice Śląska Wrocław [Hasło "Śmierć Wrogom Ojczyzny było używane między innymi przez oddział NZW jednego z najsłynniejszych Żołnierzy Wyklętych "Roja" - przyp. red]

20 lutego Stanisław Michalkiewicz w wystąpieniu emitowanym w Radiu Maryja znów wygłosił antysemickie teorie spiskowe na temat rzekomych „żydowskich roszczeń majątkowych”, jakie miałyby być kierowane względem Polski (...)

1 marca w alei Solidarności podczas miejskich obchodów z okazji Narodowego Dnia Pamięci tzw. Żołnierzy Wyklętych doszło do incydentu o charakterze antysemickim. Jeden z uczestników uroczystości – były prawicowy miejski radny – eksponował transparent o treści: „Żydzi z UB mordowali Polaków”. Według relacji uczestników, żaden z przedstawicieli władz nie zareagował.

5 marca Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zamieścił na portalu Twitter następujący wpis: „Zamiast walić w dzieci LGBT proponuję promocje w PSRP (Park, Sport, Rywalizacja, Przyjaźń)”

15 marca podczas meczu Ekstraklasy piłki nożnej Wisła Płock – Pogoń Szczecin „kibice” miejscowej drużyny eksponowali ogromny transparent z hasłem „Cała Polska krzyczy zjednoczona – nie zepsuje naszych dzieci ideologia zboczona”

17 marca w trakcie meczu I ligi piłki nożnej Raków Częstochowa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza miejscowi pseudokibice wywiesili na płocie otaczającym murawę transparent o charakterze homofobicznym. Znajdował się na nim obraźliwy slogan oraz wpisane w znak zakazu i przekreślone słowa „LGBT”

29 marca w programie W tyle wizji emitowanym na żywo w TVP Info Rafał Ziemkiewicz w rozmowie ze Stanisławem Janeckim po raz kolejny atakował prof. Rafała Pankowskiego ze Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”. Odnosząc się do wcześniejszych odcinków programu, stwierdził: „Kiedy myśmy tu pokazali, jakie brednie profesor Pankowski wygaduje w zachodnich mediach, to on się tak obraził, że natychmiast gdzieś tam poleciał do przyjaciół z płaczem na nas, że tu jest straszny antysemityzm, bo jego się krytykuje. I od razu przyjechał jakiś prominentny działacz z Antydefamacyjnej Ligi z Ameryki, żeby mu dać nagrodę.

7 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 152 na ulicy Powstańców Wielkopolskich odbył się Ochocki Turniej Sportowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. Podczas tych rozgrywek na ogrodzeniu otaczającym boisko pseudokibice wywiesili transparent ze sloganem „Ręce precz od naszych dzieci” oraz przekreślonym skrótem „LGBT+”

17 kwietnia na antenie TVP Info w programie W tyle wizji w rozmowie z Rafałem Ziemkiewiczem publicysta Stanisław Janecki po raz kolejny publicznie poniżał prof. Rafała Pankowskiego, współzałożyciela Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”, nazywając go ironicznie „naszym ulubieńcem”.

27 kwietnia kierowca taksówki usiłował śmiertelnie potrącić rowerzystę, obywatela Ukrainy, z którym kilka minut wcześniej zderzył się na skrzyżowaniu w pobliżu parku 25 Skowroniego. Gdy doszło do kolizji, taksówkarz w odwecie ruszył samochodem w pościg za rowerzystą [oczywiście nie powinien tego robić, ale skąd wiedział, że rowerzysta jest Ukraińcem? A jeśli nie wiedział, to może zdarzenie nie miało charakteru "ksenofobicznego"? - przyp. red.]

15 maja poseł RP Marek Jakubiak (do Sejmu dostał się z listy ruchu Kukiz’15) w programie W cztery oczy emitowanym na YouTube na kanale wRealu24 (telewizja internetowa) wygłosił stwierdzenia antysemickie. W następujących słowach komentował rzekomo negatywne nastawienie Żydów do Polaków: „Te tysiące wycieczek, które z Izraela do nas przylatują do obozów koncentracyjnych, jest oprowadzanych przez żydowskich oprowadzaczy, którzy opowiadają takie bzdury na temat Polaków, naszego wrodzonego antysemityzmu, naszej wrogości do wszystkiego i do wszystkich”

 10 czerwca podczas meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Europy w piłce nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Izraela na Facebooku na oficjalnym profilu Łączy nas piłka należącym do Polskiego Związku Piłki Nożnej został opublikowany następujący komentarz na temat wyniku meczu: „To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4-0!”

11 czerwca na antenie Radia Wnet poseł Marek Jakubiak (do Sejmu dostał się z listy Kukiz’15) wygłosił następujące stwierdzenia na temat rzekomych następstw przyjęcia przez USA ustawy o restytucji mienia ofiar Holokaustu (tzw. ustawy 447): „Jesteśmy świadkami, że tak 34 powiem, polityki izraelskiej bardzo skutecznej. Oni teraz pójdą, że tak powiem, w cień, oni teraz nie będą na ten temat mówić. Natomiast zobaczy pani: po jesiennych wyborach, żeby nie przeszkadzać teraz nikomu, oni wyjadą wszystkim, co mają. Z trzech kierunków dostaniemy kuksańca: z kierunku Stanów 

14 sierpnia w trakcie spotkania rewanżowego III rundy eliminacyjnej do Ligi Europy Atromitos Ateny – Legia Warszawa pseudokibice przyjezdnej drużyny skandowali hasło „F…ck Antifa”. 

WARSZAWA. 29 sierpnia w programie W tyle wizji emitowanym w telewizji państwowej na kanale TVP Info publicysta Rafał Ziemkiewicz po raz kolejny obrażał prof. Rafała Pankowskiego, współzałożyciela Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”. W materiale otwierającym audycję (trwającym ponad 23 minuty) wraz ze Stanisławem Janeckim w pogardliwy sposób komentował wystawę Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku zorganizowaną w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej (...) W dalszej części programu Ziemkiewicz powiedział: „Ulotki pana Pankowskiego to nie jest żadna sztuka, jeszcze raz to powtórzę. To jest czysta, głupia agitacja”, a Janecki zgodził się z jego słowami.


Z całością listy można się zapoznać TUTAJ

cyk
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

--> POBIERZ WYDANIE CYFROWE


Sprawdź w których placówkach Poczty Polskiej kupisz "TS": https://bit.ly/tysolnapoczcie

Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Świat zgłupiał? Nie, zgłupieli konkretni ludzie...
Często dziś powtarzamy, że „świat zwariował” albo „świat stanął na głowie”.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Białoruś, część szerszej gry…
Sytuacja międzynarodowa staje się coraz bardziej skomplikowana .
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Koronawirus w III Lidze !
W miniony weekend nie doszły do skutku dwa spotkania drugiej rundy rozgrywek w grupie trzeciej III Ligi.\nPrzyczyną odwołania zawodów w Bytomiu i we Wrocławiu okazała się obecność koronawirusa, stwierdzona w ekipach gości. Kwarantannie zostali poddani piłkarze Gwarka Tarnowskie Góry oraz Pniówka Pawłowice.

Drogi Użytkowniku,

Nasz Serwis korzysta z plików cookies. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem, przeglądanie Serwisu z otwartym komunikatem) bez zmian ustawień Twojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na:
• przetwarzanie danych osobowych przez Tysol Sp. z o.o. i naszych zaufanych partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć, niezależnie od zgód wyrażonych na pozostałe rodzaje przetwarzania danych. Dowiedz się więcej o zgodzie marketingowej w naszej Polityce prywatności / Cofnij zgodę.

• na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych. Ten rodzaj plików cookies pozwala nam na dopasowanie treści dostępnych w Serwisie do Twoich preferencji, utrzymywania sesji po zalogowaniu oraz zapewnienia optymalnej funkcjonalności Serwisu. Więcej o plikach cookies i sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych dowiesz się w naszej Polityce prywatności.