REKLAMA

Kidawa-Błońska oficjalną kandydatką PO. Co na ten temat sądzą internauci? Pierwsze komentarze

Na dzisiejszej krajowej konwencji Platformy Obywatelskiej została rozstrzygnięta prawyborcza walka pomiędzy Małgorzatą Kidawą-Błońską, a Jackiem Jaśkowiakiem.
 Kidawa-Błońska oficjalną kandydatką PO. Co na ten temat sądzą internauci? Pierwsze komentarze
fot. screen YouTube / Platforma Obywatelska
Politycy Platformy Obywatelskiej zdecydowali się wybrać Małgorzatę Kidawę-Błońską na kandydatkę, która w przyszłorocznych wyborach będzie ubiegać się o fotel prezydencki. Kidawa-Błońska pokonała prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka 345 do 125.

Co na ten temat sądzą internauci? Nieprzychylnie o wyborze Kidawy-Błońskiej napisał Leszek Jażdzewski. Jego zdaniem "PO mogła postawić na ryzykownego kandydata, który dawałby szanse na wyrazistą kampanię i przez zgarnięcie głosów lewicy pokonanie Dudy w II turze". – Zamiast tego wybrała nijaką kandydatkę, która wejdzie do II tury, żeby w niej przegrać – stwierdził. 

Poznański socjolog Łukasz Rogowski zwrócił uwagę na jeszcze jeden fakt. – W partyjnych prawyborach frekwencja wynosi 62,9% (470 osób z 747 uprawnionych). W wyborach parlamentarnych 2019 frekwencja wśród ogółu wyborców to 61,7% – podkreślił. – Bardzo proszę, by już nigdy więcej politycy śmieli pouczać wyborców o konieczności większej mobilizacji – dodał. 
Źródło: twitter.com
kpa

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura