Zdrada! Oko.press wykryło pisowski spisek w Wirtualnej Polsce. Trwa wymiana ciosów. Machała na urlop

- Ne będę demolował interesów z Ministerstwem Sprawiedliwości, dlatego, że wisi na tym twoja pensja, twoja pensja i jeszcze pensje 25 innych osób - miał mówić wiceszef Wirtualnej Polski Tomasz Machała na zebraniu z pracownikami. Portal "obrońców demorkacji" OKO.Press, twierdzi, że wpadł na trop "pisowskiego spisku" Wirtualnej Polski.
 Zdrada! Oko.press wykryło pisowski spisek w Wirtualnej Polsce. Trwa wymiana ciosów. Machała na urlop
morguefile.com
OKO Press twierdzi, że Wirtualna Polska pisała "laurki" urzędnikom Ministerstwa Sprawiedliwości oraz, że obowiązuje tam cenzura i blokowanie materiałów nieprzychylnych dla Zbigniewa Ziobry

Wirtualna Polska Media ze zdziwieniem przyjmuje artykuł serwisu OKO.press na temat pracy redaktora naczelnego WP i naszych dziennikarzy. Artykuł składa się z kłamstw, półprawd i pomówień. Fakty są takie, że Wirtualna Polska nie faworyzuje żadnego polityka. Nie faworyzuje również Zbigniewa Ziobry, co jest główną tezą publikacji. Świadczą o tym analizy niezależnego Instytutu Monitorowania Mediów.

Według raportu IMM w miesiącach podnoszonych w artykule, czyli w sierpniu i wrześniu, Zbigniew Ziobro był najbardziej krytykowanym przez WP politykiem obozu władzy. Z kolei w październiku 2019 r., kiedy trwała kampania wyborcza, liczba publikacji ocenianych przez IMM jako „negatywne” była ponad dwukrotnie większa od tych z wydźwiękiem „pozytywne”.

Tezy zawarte w tekście OKO.press nie mają potwierdzenia w faktach. Zamierzamy bronić dobrego imienia Wirtualnej Polski, naszych dziennikarzy i redaktora naczelnego. Jesteśmy i będziemy medium całkowicie niezależnym i pluralistycznym.


- odpowiada w oświadczeniu Wirtualna Polska

- To ciekawa informacja, ale fakt, że po aferze hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości i kolejnych kontrowersyjnych decyzjach resortu Ziobry w sprawie „reformy” wymiaru sprawiedliwości, portal relacjonował głosy krytyczne wobec ministerstwa, nie przekreśla tego, że publikował również laurki o nim.


- odpowiada OKO.Press

Jak podają WirtualneMedia.pl w Wirtualnej Polsce powołano specjalny zespół "w celu jak najszybszego zbadania tez pojawiających się w mediach od wczoraj, dotyczących postępowania redaktora Tomasza Machały”. Tomasz Machała jest na urlopie. Tymczasowo obowiązki redaktora naczelnego objęła Katarzyna Szpor.

Źródło: OKO.Press/WP.pl/WirtualneMedia.pl

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura