„Powiedział, że ujawni to na łożu śmierci”. Wicemarszałek naciska, aby Grodzki wyjawił tajemnicę

– Rozmawiałem ze wszystkimi poważnymi politykami z kierownictwa PiS, z eurodeputowanymi, posłami, senatorami – powiedział wicemarszałek Senatu, senator PiS Stanisław Karczewski.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki / fot. Marta Machlewska - Kancelaria Senatu
Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas konferencji prasowej podsumował debatę na temat nowelizacji ustaw sądowych, która toczy się w izbie wyższej parlamentu od środy.

Obrady mają zakończyć się prawdopodobnie dzisiaj do godz. 22, wcześniej Marszałek Senatu informował, że głosowanie ws. zmian w sądownictwie odbędzie się w poniedziałek.

Wicemarszałek Karczewski wraz z senatorem PiS Rafałem Ambrozikiem wypowiedzieli się na temat stylu prowadzenia debaty nad nowelizacją ustaw sądowych. Zdaniem Karczewskiego „przyśpieszenie nosi znamiona złamania regulaminu”.

Nie można tak traktować senatorów. Izba wyższa służy do dyskusji. Porównując tempo wczorajsze i dzisiejsze widać, że mają jakąś taktykę. Apelujemy o wiarygodność i dotrzymywanie słowa – uważa były marszałek Senatu.

Chcemy zaprotestować przeciwko kneblowaniu ust. Nie mogliśmy przepytać RPO. Te standardy, na które tak powołuje się Grodzki są łamane – podkreślił senator PiS Rafał Ambrozik.

Teka ministra zdrowia dla Grodzkiego

Wicemarszałek Senatu odniósł się również do sytuacji sprzed kilku miesięcy, kiedy to obecny marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki ujawnił, że zaproponowano mu tekę ministra zdrowia w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Karczewski podkreślił, że „nikt mu takiej propozycji nie złożył”. – Rozmawiałem ze wszystkimi poważnymi politykami z kierownictwa PiS, z eurodeputowanymi, posłami, senatorami. Marszałek powiedział, że ujawni to na łożu śmierci – zaznaczył.

Źródło: wp.pl
kpaAnkieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: