Banaś sprawdzi zarządzanie finansami i majątkiem Telewizji Polskiej. NIK opublikowało komunikat

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała w środę na swojej oficjalnej stronie informację na temat planowanych na 2020 rok kontrolach. Łącznie zaplanowano ponad 90 kontroli.
 Banaś sprawdzi zarządzanie finansami i majątkiem Telewizji Polskiej. NIK opublikowało komunikat
Adrian Grycuk, Wikipedia CC BY-SA 3.0
Oprócz znajdujących się w komunikacie zapowiedzi szeregu kontroli dotyczących m.in. bezpieczeństwa obywateli („czy Siły Zbrojne RP są w stanie szybko osiągnąć pełną gotowość mobilizacyjną i bojową”; „audyt stanu przygotowania Służby Ochrony Państwa do wypełniania ustawowych zadań”), Narodowego Banku Polskiego („czy NBP prawidłowo realizował założenia Rady Polityki Pieniężnej określone na rok 2019”; „czy sam NBP prawidłowo, przejrzyście i gospodarnie zarządzał swoimi finansami w latach 2015–2020”), a także Narodowego Funduszu Zdrowia, znalazła się także informacja o planowanych kontrolach Telewizji Publicznej.

Jak zapowiada NIK, w planie pracy przewidzianym na 2020 rok znajdzie się badanie „zarządzania majątkiem i finansami TVP oraz dbałość organów administracji publicznej o podtrzymywanie tożsamości kulturowej i językowej mniejszości narodowych”.

NIK podkreślił, że najważniejszą doroczną kontrolą jest oczywiście kontrola wykonania budżetu państwa, która już się rozpoczęła. – NIK przeprowadzi także następne audyty Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Izba jest od roku audytorem zewnętrznym OECD i funkcję tę będzie pełnić jeszcze przez trzy lata – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że Telewizja Publiczna oraz Polskie radio w ciągu ostatnich dwóch lat dostały 2,4 mld zł pomocy publicznej. Mają również dostać 1,95 mld zł.

Źródło: nik.gov.pl / wirtualnemedia.pl
kpaAnkieta
Czy w sprawie P. Sławka można było zrobić więcej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy w sprawie P. Sławka można było zrobić więcej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura