"Pokazali już tyle...". Kwaśniewski twierdzi, że PiS może sfałszować wybory

Nie raz PiS już zaskakiwał nas różnymi pomysłami, które nie mieściły się w głowie, więc zostawmy tu trzy kropki – stwierdził były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
 "Pokazali już tyle...". Kwaśniewski twierdzi, że PiS może sfałszować wybory
Flickr/Piotr Drabik
W środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła wybory prezydenckie na niedzielę 28 czerwca.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym opublikowanym w Dzienniku Ustaw do 5 czerwca będzie trzeba zawiadomić PKW o utworzeniu nowych komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta oraz zawiadomić PKW o uczestnictwie w wyborach przez komitety wyborcze, których zawiadomienia zostały przyjęte w związku z wyborami, które miały odbyć się 10 maja.

Do 10 czerwca jest czas na zgłoszenie nowych kandydatów w wyborach oraz na ponowne zgłoszenie jako kandydatów tych, których komitety zostały zarejestrowane przed wyborami zarządzonymi na 10 maja. Do 16 czerwca będzie czas na zgłoszenie komisarzowi wyborczemu zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju; do 13 czerwca czas na zgłoszenie konsulowi zamiaru głosowania korespondencyjnego za granicą.

Z kolei do 21 czerwca PKW będzie mogła wydać uchwałę o organizacji na terenie gminy lub jej części głosowania wyłącznie korespondencyjnego, gdyby pogorszyła się tam sytuacja epidemiczna. Kampania wyborcza - zgodnie z kalendarzem - zakończy się 26 czerwca o godz. 24.00. Głosowanie będzie odbywać się 28 czerwca w godzinach 7-21.

Kwaśniewski: PiS pokazał już tyle...

PiS pokazał już tyle rzeczy, które się w głowie nie mieściły, że nie można takiej wizji sfałszowanych wyborów odrzucać. Natomiast wydaje mi się, że to byłoby napraszanie się o jakąś kolejną polską rewolucję, o jakiś polski majdan – stwierdził w rozmowie w "Onet Rano" były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Dodał jednak, że nie sądzi "żeby liderzy PiS byli aż tak nieodpowiedzialni, żeby podejmować takie ryzyko". – Ale nie raz PiS już zaskakiwał nas różnymi pomysłami, które nie mieściły się w głowie, więc zostawmy tu trzy kropki – zakończył.

/Onet


Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura