Kandydat KO złożył w PKW ponad 1,6 mln podpisów poparcia

Sztab kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego złożył we wtorek w PKW ponad 1,6 mln podpisów poparcia. Trzaskowski poinformował, że podpisy wciąż spływają. Zapowiedział na najbliższe dni akcję wieszania banerów; we wtorek udał się do woj. łódzkiego na kolejne spotkania wyborcze.
 Kandydat KO złożył w PKW ponad 1,6 mln podpisów poparcia
PAP/Mateusz Marek
Podpisy do PKW dostarczyli współpracownicy Trzaskowskiego i politycy Koalicji Obywatelskiej. Sztabowcy przynieśli 106 kartonów z podpisami.

W rejestracji uczestniczył sam kandydat, który przez megafon dziękował sympatykom za zaangażowanie. – Tych podpisów jest już dzisiaj policzonych 1,6 mln, a będzie prawdopodobnie więcej. Chciałem wszystkim serdecznie podziękować za tę olbrzymią mobilizację, za tą fantastyczną energię, którą widzieliśmy na ulicach polskich wsi, miasteczek i miast – powiedział Trzaskowski.

Jak dodał, pomimo tego, że rządzący próbowali rzucać mu "kłody pod nogi", dając mu kilka dni na zebranie wymaganych minimum 100 tysięcy podpisów poparcia, wyzwolili "nieprawdopodobną energię i falę poparcia", która niesie go w kampanii wyborczej. – Takiej energii, wszyscy to powtarzają, nie widzieliśmy w Polsce od bardzo wielu lat – podkreślał Trzaskowski.

Po złożeniu podpisów Trzaskowski udał się do woj. łódzkiego. Po południu ma zaplanowane wystąpienie w Pabianicach, a wieczorem spacer w Łodzi z prezydent miasta Hanną Zdanowską.
Termin rejestracji kandydatów na prezydenta mija 10 czerwca. Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca, ewentualna ich druga tura 12 lipca.

W wyborach rozpisanych na 10 maja, które ostatecznie się nie odbyły, kandydatką Koalicji Obywatelskiej była Małgorzata Kidawa-Błońska. Jej przed wyborami udało się zgromadzić około 500 tys. podpisów poparcia. Prezydentowi Andrzejowi Dudzie w ten sposób wsparcia udzieliło około 2,2 mln Polaków.

/PAP


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura