Niewiarygodne! YouTube kasuje filmy popularnego szachisty. Zwrot "biały kontra czarny" to rasizm

Youtube skasowało filmy o szachach Chorwata Antonio Radicia, najpopularniejszego szachowego youtubera świata, za używanie zwrotów „biały kontra czarny” i odwrotnie! Odwołanie zostało odrzucone – poinformował szef Polskiego Związku Szachowego.
 Niewiarygodne! YouTube kasuje filmy popularnego szachisty. Zwrot "biały kontra czarny" to rasizm
YouTube/agadmator's Chess Channel agadmator's Chess Channel
"[SZOK!] ???? Youtube skasowało filmy o szachach Chorwata Antonio Radicia, najpopularniejszego szachowego youtubera świata, za używanie zwrotów „biały kontra czarny” i odwrotnie! Odwołanie zostało odrzucone" – pisze w mediach społecznościowych prezes Polskiego Związku Szachowego Radosław Jedynek."Niestety społeczeństwa zachodnie zwariowały już wiele lat temu i nie zamierzają się opamiętać" – dodał. Obszerniej o całej sytuacji wypowiedział się sam zainteresowany, który kilka dni temu opublikował film w tej sprawie. – Nadal nie mogę zrozumieć tej decyzji – podkreśla Radic i dodaje, że sam nie wie co stanie się z resztą jego filmów, ponieważ naturalnym jest to, że w każdym z nich używa takich zwrotów.  Absurdalna sytuacja w Australii

Do podobnie nonsensownej sytuacji, w której w roli głównej znalazły się szachy doszło również w Australii. Dyskusja wokół rzekomego rasizmu w szachach pojawiła się po tym, jak we wtorek stacja radiowa ABC chciała porozmawiać z Johnem Adamsem, ekonomistą, a także działaczem szachowym, który reprezentował Australian Chess Federation w 2015 roku. Adams jednak odrzucił propozycję rozmowy i napisał ostry komentarz na Twitterze, w którym poinformował, że stacja uznała szachy za rasistowskie, ponieważ "białe zawsze wykonują pierwszy ruch".

ZOBACZ WIĘCEJ: Szachy to rasistowska gra, bo biali wykonują pierwszy ruch? Absurdalna dyskusja w australijskiej stacji 

/YouTube


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura