Nowe obostrzenia! Już wkrótce wesela pod specjalnym nadzorem

Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju zapowiada, że nowe wytyczne związane z epidemią koronawirusa pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie. Według ustaleń „Rzeczpospolitej” uroczystości mają odbywać się w maseczkach i bez seniorów
 Nowe obostrzenia! Już wkrótce wesela pod specjalnym nadzorem
fot. ilustracyjne pixabay.com
– Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów – zapowiedziała w programie „Rzecz o polityce” wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. 

Semeniuk deklaruje, że wesela mają być bezpieczne i komfortowe. Zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie. 

– Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo – podkreśliła. 

Jak wskazuje dziennik, komfort najstarszych uczestników wesel przegra jednak z bezpieczeństwem. Seniorzy, którzy są zaliczani do osób najbardziej narażonych na śmiertelne powikłania koronawirusa, będą najprawdopodobniej musieli zostać w domach.

Według dziennika, w wytycznych opracowanych przez ministrów i GIS może się znaleźć nakaz noszenia na weselach maseczek i ograniczenia przyjęć weselnych. Semeniuk dodała, że rozważane jest także ograniczenie liczby uczestników.
 

 /"Rzeczpospolita"

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura