"Porozmawiajmy bez kamer". Lewice chce spotkania z premierem

Klub Lewicy oraz OPZZ zwróciły się do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o spotkanie w sprawie strategii przeciwdziałania skutkom kolejnych fal pandemii COVID-19 – poinformowali na środowej konferencji prasowej szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski i szef OPZZ Andrzej Radzikowski.
PAP/Marcin Obara

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski poinformował, że klub wraz z OPZZ zwrócił się do premiera o spotkanie, podczas którego będzie można porozmawiać o przygotowaniach do ewentualnych kolejnych fal pandemii.

– Tak naprawdę nie mamy poczucia, że ta pierwsza - mimo tego, że premier to ogłosił - skończyła się – zaznaczył.

Krzywa zachorowań bowiem rośnie - dodał. – Nie ma wątpliwości, że ostatnie tygodnie zmarnowaliśmy – mówił szef klubu Lewicy. Zaznaczył, że nie wiadomo też np., jak dalej postępować w gospodarce w związku z rosnącą falą zachorowań, a także jak będzie wyglądać sytuacja w szkołach po 1 września.

– Dlatego apel - w dowolnym terminie przedstawiciele strony społecznej i Klub Lewica stawią się w KPRM, chcemy się spotkać i porozmawiać. Nie chce pan premier rozmawiać w Sejmie, to porozmawiajmy bez kamer, ale poważnie – mówił Gawkowski.

Biorący w konferencji udział przewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski dodał, że związek apelował do rządu o większą liczbę testów na koronawirus, by dzięki nim oddzielać zdrowych od zakażonych.

– Ale ilość testów, mimo deklaracji ministra zdrowia - że można ich wykonywać więcej, od kilku miesięcy utrzymuje się na tym samym poziomie. Dlatego wspólnie z klubem Lewicy postanowiliśmy zwrócić się ponownie do pana premiera z wnioskiem o opracowanie strategicznych scenariuszy działań oraz procedur na najbliższe miesiące, żeby Polacy wiedzieli, co ich czeka – zaznaczył szef OPZZ.

Ministerstwo zdrowia podało w środę, że ostatniej doby wykonano 24 tys. testów na obecność koronawirusa. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u kolejnych 715 osób. We wtorek resort informował o zakażeniu 551 osób, a w poniedziałek o 619.

/PAP


Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: