Specjalista zajmujący się światem islamu podał dziś informację o ostrzeżeniach płynących z Turcji przed spotkaniem, mającym odbyć się w sprawie dalszego postępowania w Syrii, na którym rozmowy podjąć mają przedstawiciele Turcji, Rosji, Francji i Niemiec.
Dawid Wildstein skomentował dzisiejszy atak dziennikarki GW na Plastusie Barbary Pieli. Według niego powodem ma być wykorzystanie materiałów w mediach zachodnich.
Jarosław Kaczyński wystąpił dziś na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze. Na miejscu obecny był także premier Morawiecki.
Dziennikarka GW dołączyła do red. Szackiego, Piaseckiego i Szułdrzyńskiego, którzym Farmazon skojarzył się z chasydem i postanowili napiętnować za rzekomy antysemityzm blogerkę Barbarę Pielę i TVP.
Dziennikarz "Do Rzeczy" Maciej Pieczyński spotkał się w warszawskiej kawiarni w posłanką Krystyną Pawłowicz celem przeprowadzenia wywiadu. Po chwili młody człowiek w bardzo nieprzystojnych słowach zaatakował rozmówczynię Pieczyńskiego.
Lider lewicowej Partii Razem Adrian Zandberg odniósł się do wczorajszej afery związnanej z zarzutami GW i Radia Zet o wspomaganie kampanii prezydenta Dudy fejkowymi kontami.
Kanał VOX, liczący prawie 5 mln stałych odbiorców profil amerykańskiego portalu Vox.com, charakteryzującego się - jak to określa internetowy opis - "liberalnym podejściem redakcyjnym", umieścił na YouTubie film na temat obecnej sytuacji w Polsce. Pod adresem naszego kraju pada wiele zarzutów, m.in pojawia się znów określenie: "60 tys. osób szło w marszu nacjonalistów i białych supremistów".
Po wczorajszym skandalu związanym w przyznaniem się do zarzutu szpiegostwa i udziału w spisku przeciwko Stanom Zjednoczonym przez Paula Manaforta, byłego szefa kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, dziś mamy do czynienia z nowymi szokującymi informacjami związanymi z tą sprawą.
Dawid Wildstein odniósł się do sprawy posądzania blogerki Barbary Pieli o szerzenie antysemityzmu, które nastąpiło w wyniku przedstawienia w czarnym stroju znanego z demonstracji Obywateli RP Farmazona. Postać Farmazona w ujęciu Pieli skojarzyła się niektórym dziennikarzom z chasydem.
Powszechną wesołość w internecie wywołał wczoraj dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki, który odnalazł w "Plastusiach" naszej blogerki Barbary Pieli "wątki żydowskie", które miała reprezentować czarna postać z brodą, która w istocie jest karykaturą znanego Farmazona. W akt autokompromitacji postanowili włączyć się dziennikarze Wojciech Szacki z Polityki, Michał Szułdrzyński z Rzeczpospolitej i Dominika Długosz z Polsat News
Sebastian Kaleta [PiS] wyraził zaniepokojenie konsekwencjami przepisów ACTA2, skomentował to dyrektor programowy Onet.pl
Gościem Elizy Michalik w Superstacji była znana z politycznego zaangażowania pisarka.
Ten i inne rysunki znajdziesż w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność
Miło było słyszeć zapewnienia najważniejszych osób w państwie o szacunku dla bohaterów Sierpnia ’80. Na mszy św. na Wawelu 31 sierpnia, której przewodniczył abp. Marek Jędraszewski, spotkałem, jak co roku zresztą, Adama Skałbanię. W Hucie im. Lenina na wydziale Walcownia Drobna i Drutu był aktywnym działaczem Solidarności (nr. Legitymacji związkowej 001). W zdelegalizowanym związku był kolporterem podziemnych ulotek i prasy. Prowadził zbiórki pieniędzy dla rodzin ukrywających się i internowanych. Był członkiem podziemnego nowohuckiego Społecznego Funduszu Pomocy Pracowniczej (SFPP). Dość powiedzieć, że w szczytowym okresie swojej działalności fundusz zrzeszał 7 tysięcy osób! Adam Skałbania był wszędzie tam, gdzie należało być. Także w Duszpasterstwie Hutników prowadzonym przez Zbigniewa Ferczyka na Szklanych Domach.
- Propagandowe zabiegi jak z lat 50. I jeszcze wątek żydowski... Co za hańba - pisze red. Konrad Piasecki komentując ostatni film Barbary Pieli blogerki Tysol.pl pt "Ruda konstytucja" prawdopodobnie mając na myśli lalkę "Farmazona", który w filmie występuje na czarno i ma brodę.
Po dzisiejszej aferze związanej z podaniem przez GW i Radio Zet informacji o rzekomym zaangażowaniu w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy fałszywych kont, internauci i dziennikarze, którzy pozytywnie odbierają obecną prezydenturę licznie komentowali tę sprawę.
Waldemar Buda [PiS] mówił dziś w TVP na temat zagrożeń, jakie mogą wypływać z dyrektywy unijnej ws. praw autorskich w internecie, zwanej potocznie ACTA2.
Sebastian Kaleta skomentował w internecie sprawę dzisiejszej afery medialnej związanej z rzekomym użyciem botów w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.
Portal Forsal.pl informując od odpowiedzi, jaką polski rząd wysłał do Komisji Europejskiej w związku z zarzutami unijnymi wobec reformy SN, zatytułował artykuł słowami "Polski rząd idzie w zaparte". Zwrot ten bardzo nie spodobał się działaczowi opozycyjnemu z czasów PRL.
Poseł WiS skometował sprawę wysłuchania w Bundestagu Lyudmily Kozlovskiej.